PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ପଢାଯିବ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବୀରତ୍ବର ଗାଥା

ଜୟପୁର,୫।୩; ପାକିସ୍ତାନରେ ୬୦ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ପରେ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଆସିଥିବା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତମାନଙ୍କ  ସାହାସ ଓ ବୀରତ୍ବର ଗାଥା ଏବେ ରାଜସ୍ତାନର ସ୍କୁଲ ଗୁଡିକରେ ପଢାଯିବ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜସ୍ଥାନର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂହ ଦୋତାସରା ଗତ ସୋମବାର ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବୀରତ୍ବ ଆମ ରାଜ୍ୟର ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ପଢାଯିବ। ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ସାହାସର କାହାଣୀ ସହ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ କରାଯିବ। ସେ ଏସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଫେସବୁକରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ରାଜସ୍ଥାନର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଫେସବୁକରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ’ଯୋଧପୁରରୁ ପଢ, ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରୁ ନିଜର ସାହାସ ଓ ବୀରତ୍ବର ପରିଚୟ ଦେଇ ଫେରିଥିବା ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ସୂରପ ସରକାର ରାଜସ୍ଥାନର ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। # ଅଭିନନ୍ଦନ ଦିବସ। ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ ଯେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବୀରତ୍ବର ଗାଥା କେଉଁ ଶ୍ରେଣୀର ପିଲାଙ୍କ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର