PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ମଜାଦାର ଚେତାବନୀ ଦେଲା ଆଇସିସି, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ

ଆଇସିସି ଭାରତ- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୱାନ-ଡେ ସିରିଜ ପରେ ବ୍ଯାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି  । ଉପଦେଶ ହେଉଛି ଯେ ଧୋନୀ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ପଛରେ ଥିବାବେଳେ କେବେବି କ୍ରିଜ୍ ଛାଡନ୍ତୁନାହିଁ ।

ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏମିତି କାହିଁକି ଉପଦେଶ ଦେଲା ଆଇସିସି । ଏହାର ଉତ୍ତର ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୫ମ ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ୩୭ତମ ଓଭରରେ ରହିଛି । ଏହି ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୫୨ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୩୬ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟରେ ୧୭୬ ରନରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା । ସେହି ସମୟରେ ନ୍ୟଜିଲାଣ୍ଡକୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ୮୪ ବଲରେ ୭୭ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ସେହି  ସମୟରେ ନିଶମ ୪୪ ରନ୍ କରି ଖେଳୁଥିଲେ ।

୩୭ ଓଭରର ବଲରେ ନିଶାମ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବାକୁ ଆସିଲେ । ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ କେଦାର ଜାଦବ । ବଲ୍ ପ୍ୟାଡରେ ଲାଗିଲା ଓ ଜାଦବଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ କେତେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ୍ ଅପିଲ୍ କଲେ । ଅମ୍ପାୟାର ଅପିଲ୍ ପ୍ରତ୍ଯାଖାନ  କଲେ । କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ୟାଡରେ ବାଜିଥିବା ବଲଟି ଧୋନୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ରନ୍ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ନିଶାନ୍ କ୍ରିଜ୍ ଛାଡିସାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଥିବା ସେଣ୍ଟନର ରନ୍ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଲେ । ନିଶାନ କ୍ରିଜକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ଧୋନୀ ୱିକେଟ୍ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ଓଡାଇ ସାରିଥିଲେ ।  ନିଶାନ ୩୧ ବଲରେ ୪୪ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହେଲେ ।

ଏହାପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍ ୨୧୭ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଗଲା । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଶେଷ ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ୍ ୪-୧ରେ ଜିତିଗଲା ।  ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ୱାନ-ଡେରେ ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ହରାଇଲା । ଧୋନୀ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ କେବଳ କ୍ୟାଚ୍ ନୁହେଁ, ଷ୍ଟମ୍ପିଂ କରନ୍ତି ଏବଂ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ମଧ୍ଯ କରନ୍ତି ।

ଜାପାନର ମଲ୍ଟିମିଡିଆ କଳାକାର ୟୋକେ ଓନୋ ୧ ଫେବୃୟାରୀରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । ଏହା ଉପରେ ବହୁତ ରିପ୍ଲାଏ ଆସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଇସିସିର ଏହି ମଜାଦାର ରିପ୍ଲାଏ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।