PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ବିସିସିଆଇକୁ ଝଟକା: ପାକିସ୍ତାନକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ମନା କଲା ଆଇସିସି

ଦୁବାଇ,୩।୩: ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ  (ଆଇସିସି)ରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କନଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଲାଗିଛି ବଡ ଝଟକା। କ୍ରିକେଟର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥା  ଆଇସିସିଆଇ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ଦେଶ ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମ୍ପର୍କ ଶେ​ଷ କରିବାର ଦାବିକୁ ଖାରଜ କରିଛି। ଆଇସିସିର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ମାମଳାରେ ତା’ର କିଛି ଭୂମିକା ନାହିଁ। ଏହି ମାମଲା ଗତ ଶନିବାର ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ବୈଠକ ସମୟରେ ଉଠିଥିଲା। ବୈଠକର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ଆଇସିସି ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଶଶାଙ୍କ ମନୋହର କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଏହା ଉପରେ ଆଉ ଅଧିକ ବିଚାର ବିମର୍ଷ ହୋଇନଥିଲା।  ବୈଠକରେ ବିସିସିଆାଇର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ ବୋର୍ଡର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଚିବ ଅମିତାଭ ଚୌଧରି କରିଥିଲେ।

source: https://www.jagran.com

ଭାରତ ସରକାର ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ।ବୋର୍ଡର ପଦାଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ସଦସ୍ୟ ଦେଶ ଗୁଡିକ ଭିତରୁ ବହୁ ଖେଳାଳୀ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍(ପିଏସ୍ଏଲ)ରେ ଖେଳନ୍ତି। ସେମାନେ କେବେ ହେଲେ ଏଭଳି ଦାବି କରିନାହାଁନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ୩୦ ମଇରୁ ୧୪ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ବକପ୍ ମୁକାବିଲା ହେବାର ଅଛି। ଏଥିରେ ୧୬ ଜୁନରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ।ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଆଇସିସିକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଆଇସିସି ଓ ଏହାର ସଦସ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଦେଶ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଶେ​‌ଷ କରିବାର ଦାବି ହୋଇଥିଲା। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫର ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ।