ଘରେ ବସି ମୋବାଇଲରେ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଖୋଲିପାରିବେ ଆକାଉଣ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୪: ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ଓ ଏହାକୁ ଆକ୍ଟିଭ କରିବା ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ମୋବାଇଲ ଓ ଓ୍ବେବ ଆଧାରିତ ନୂତନ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବୟାନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଆଧାର, ଇ-କେଓ୍ବାଇସି କିମ୍ବା କ୍ୟୁଆର କୋଡ ପନ୍ଧତି ଜରିଆରେ ନିଜର ଖାତା ଖୋଲି ପାରିବେ ଓ ଏହାକୁ ଆକ୍ଟିଭ କରିପାରିବେ। ଏଭଳି ଭାବରେ ଖାତା ଖୋଲୁଥିବା ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାଙ୍କର କୌଣସି ଶାଖା ଓ ଚେକ୍ ବୁକ ଓ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ହାସଲ କରିପାରିବେ।

କୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଫଟୋ ଆଇଡି ପ୍ରୁଫ୍-ଆଧାର, ଭୋଟର ଆଇଡି, ପାସପୋର୍ଟ ଓ ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ, ପାସପୋର୍ଟ ସାଇଜ ଫଟୋ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହାପରେ ନୂତନ ପକ୍ରିୟା ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଆକ୍ଟିଭେଯ ହେବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଅନଲାଇନରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲଯିବାର ସମୟ ବିଲକୁଲ ଲାଗିନଥାଏ ଓ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ଟିଭ ହୋଇଯାଇଥାଏ।

ଯଦିଓ ଚେକବୁକ୍ ଓ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ବିନା କଷ୍ଟମରଙ୍କୁ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଭିଜିଟ୍ କରିବାକୁ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାକୁ ପଡେ ତେବେ ମାଗଣାରେ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ, ଚେକବୁକ୍ ସମସ୍ତ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ୍ ଉପରେ ଏସ୍ଏମଏସ୍ ସୁବିଧା, ମେଲ ଆଲର୍ଟ ଓ ପ୍ରତି ମାସରେ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତୀ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଜମା କରନ୍ତି ତେବେ ୪ ପ୍ରତିଶତ ସୁଦ୍ଧ ଦର ମିଳିଥାଏ। ନିକଟରେ ଏଲଆଇସି ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଛି। ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏବେ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ କାଟାଗୋରିରେ ପକାଇ ଦେଇଛି।