ଏନସି ନେତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ: ‘ଯିଏ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଥରେ ଗାଳି ଦେବ, ମୁଁ ତାକୁ ୧୦ଥର ଗାଳି ଦେବି’

ଶ୍ରୀନଗର,୨୫।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ପାଇଁ ଏବେ ଓଲଟା ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ନେତାଙ୍କ ବୟାନବାଜି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର ନେତା ଆକବର ଲୋନ୍ ପାକିସ୍ତାନକୁ ନେଇ ବଡଧରଣର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ ଭଲରେ ରହୁ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ଯିଏ ଥରେ ଗାଳି ଦେବ, ମୁଁ ତାକୁ ୧୦ ଥର ଗାଳି ଦେବି।

ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ କୁପଓ୍ବାଡାରେ ଏକ ସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେଇ ଆକବର କହିଛନ୍ତି ‘ମୋର ପାର ବାଲା ଯେଉଁ ମୁସଲିମ୍ ଦେଶ(ପାକିସ୍ତାନ) ରହିଛି, ତାହା ସବୁବେଳେ ଭଲରେ ରହୁ, ସଫଳ ହେଉ, ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତ୍ବ ରହୁ। ମୁଁ ସେହି ଦୋସ୍ତିର ଆଶିକ୍ ଅଟେ, ଯଦି ତାଙ୍କୁ କେହି ଥରେ ଗାଳି ଦେବ, ତେବେ ମୁଁ ତାକୁ ୧୦ ଗାଳି ଦେବି।’ ଆକବର ଲୋନଙ୍କ ଏହି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆକବର ଲୋନ୍ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କ ସରକାରରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଖୁବ୍ ସରଗରମ ରହିଛି। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକ ପରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ଭାରତରେ ପାକ୍ ବିରୋଧରେ ରାଗ। ଯାହାକୁ ନେଇ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର ଉମର ଅବଦୁଲା, ଫାରୁକ ଅବଦୁଲା ଓ ପିଡିପିର ନେତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତି ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଶାନ୍ତି ବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଆହ୍ବାନ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଏଥର ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସ ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଜମ୍ମୁ ଓ ଉଦ୍ଧମପୁର ଆସନରୁ ଲଢିବ। ସେଭଳି ଏନସିର ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲା ଶ୍ରୀନଗରରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଫ୍ୟାନ୍ସ କହିଲେ-‘ଶକ୍ତିମାନ’ ନୁହେଁ ‘କିଲଭିସ୍’

ପୁଣି ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରୋନ୍, ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ର ଫାୟରିଂ ପରେ ଫେରିଗଲା

ଲୁଚା ଛପା ଭାବରେ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଚୀନ୍ ଦେଉଛି ଟୀକା, ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଜଣାଇଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଧମକ

ବିବାହ ପାଇଁ ଧର୍ମପରିବର୍ତ୍ତନ ବୈଧ ନୁହେଁ, ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଖଇନି ଖାଇବାର ନିଶା: ଅଧାବାଟରେ ଟ୍ରେନର ଚେନ୍ ଟାଣି କିଣିବାକୁ ଗଲେ ଯାତ୍ରୀ, ଧରାପଡିବା ପରେ…

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏକତା ଦିବସ: ଲୌହ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ସହ ପରେଡରେ ସାମିଲ ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି