PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ସେନାକୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ନେହରୁ ରୋକି ନ ଥିଲେ ପିଓକେ ଆମର ହୋଇଥାନ୍ତା: ଶାହା

source: https://www.firstpost.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୨: ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଜମ୍ମୁରେ ଏକ ଜନସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେଇ କଂଗ୍ରେସକୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଗାନ୍ଧି ପରିବାର ଦାୟୀ।  ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରନ୍ତି। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯଦି କଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ଏତେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି  ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଜେଜେବାପା ଜବାହାର ଲାଲ ନେହରୁ ଦାୟୀ।  ପିଓକେ ପାଇଁ ଶାହା ନେହରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ଶାହା କହିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଆମର ସେନା ପିଓ​‌କେ ଉପରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କିଏ ରୋକିଥିଲେ? ସେ ଥିଲେ ଜବାହାରଲାଲ ନେହରୁ। ସେ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ଆଗକୁ ଯିବାକୁ ରୋକିଥିଲେ। ନଚେତ ପିଓକେ ଆଜି ଭାରତର ହୋଇଥାନ୍ତା।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଜନତାଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଏହା ହେଉଛି ଭାରତର ଅଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗ। ଏହାକୁ କେହି ଛଡାଇ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହା ହେଉଛି ସେହି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ମାଟି ଯେଉଁଠି ଭାରତୀୟ ଜନସଂଘର ନେତା ଶ୍ୟାମା ପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠି ମୁଖାର୍ଜୀ ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ସେ କଶ୍ମୀର ଆମର। ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇରେ ଦମ୍ଭର ସହ ଠିଆ ହୋଇଛି ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ କିଛି ରାଜିନାମା କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଅମିତ ଶାହା ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ କହିଛନ୍ତି ଆମର ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ଯେଉଁ ରକ୍ତ ଏହି ମାଟିରେ ବହିଛି ତାହା ବ୍ୟର୍ଥ ହେବ ନାହିଁ।

କଂଗ୍ରେସ,ଏନସି ଓ ପିଡିପି ପରିବାରବାଦୀ ପାର୍ଟି। ଏହା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ବିକାଶ ପାଇଁ କାମ କରେନାହିଁ, ବଂର ନିଜର ପରିବାରର ବିକାଶ ପାଇଁ କାମ କରେ। ଏହା ସହ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୃଷକ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ କହିଥିଲେ ଏହି ଯୋଜନା ମୋଦିଙ୍କ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରତି ସମର୍ପଣର ପ୍ରତୀକ। ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ  ୭୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ସିଧାସଳଖ କୃଷକଙ୍କ ଖାତାକୁ ଯିବ। ଏହା କୃଷକଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେଉଥିବା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଯୋଜନା। ଏହାପରେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଶାହା କହିଥିଲେ ଯେଉଁ ମେଣ୍ଟର କେହି ନେତା ନାହାନ୍ତି, କୌଣସି ନୀତି ନାହିଁ, ତାହା ଦେଶର କିଭଳି ଭଲ କରିପାରିବ? ଏହା ମେଣ୍ଟ ନୁହେଁ ବଂର ଅପମିଶ୍ରଣର ସମୁହ ଏବଂ ପରିବାରବାଦକୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଶାହା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର