PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀ ସୁଦ୍ଧା ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ଗଜପତିରେ ପଡିବ ବେଶି ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ୬ଟି ଓଡ୍ରାଫ୍ ଓ ଗୋଟିଏ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • କଟକ : ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରୁ ପାଣିକୁ ଡେଇଁଲେ ବିଜେବି କଲେଜ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଲାବୋରେଟୋରୀ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ
  • ||
  • ସୋରୋ : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଚେନ୍ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କଟକ: କଟକ ଯୋବ୍ରା ନିକଟରୁ ଠାବ ହେଲା ନିଖୋଜ ହାତୀର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମହନଦୀରେ ଭାସଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୫ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କୋଡିଏମାଇଲ ଛକରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଗଲେ ୩ ଯୁବକ, ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ୍, ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରରେ ହେବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍- ୨୦୨୧: ଆଜି ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ରମାଦେବୀ’ରେ ପିଏଚ୍‌ଡି ନାମଲେଖା ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ୍, ୧୧ଟି ବିଭାଗରେ ମୋଟ୍ ୬୦ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ..
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ: ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ,ଶପଥ ନେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଚନ୍ନୀଙ୍କ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବେ ୭ ନୂଆ ଚେହେରା
  • ||

ଯଦି ସ୍ୱପ୍ନରେ ବାରମ୍ବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି ସାପ, ତାହେଲେ ନାଗ ପଞ୍ଚମିରେ କରନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରତିକାର, ଶୁଭ ଫଳ ନିଶ୍ଚୟ ମିଳିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪।୮: ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ଅଛି । ଏହା ଆମର ଅବଚେତନ ମନରେ ଚାଲିଥିବା ଚିନ୍ତାଧାରା, କିଛି ଘଟଣା କିମ୍ବା ଦିନରେ ଘଟିଥିବା କୌଣସି ସ୍ମୃତି ସହିତ ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଥାଏ। ବେଳେବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଘଟେ ଯେ ସମାନ ସ୍ୱପ୍ନ ବାରମ୍ବାର ଆସେ କିମ୍ବା କିଛି ଖାସ୍‌ ପ୍ରକାରରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସେ । ସେତେବେଳେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନଗୁଡ଼ିକର ବିଶେଷ ଅର୍ଥ ଥାଏ । ତେବେ ଅନେକ ଲୋକ ସ୍ୱପ୍ନରେ ବାରମ୍ବାର ସାପ ଦେଖନ୍ତି । ଆଜ୍ଞା ହଁ, ସାପର ସାଧାରଣ ଦୃଶ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରେ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଆସିବା ସେମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇପାରେ |

ସ୍ୱପ୍ନରେ ସାପକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର :

ଯଦି ସାପମାନେ ବାରମ୍ବାର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିକାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । ଏଥିପାଇଁ ରୂପାର ୨ ଟି ସାପ ତିଆରି କରନ୍ତୁ, ଏବଂ ଆଉ ଏକ ସ୍ବସ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ବନାନ୍ତୁ । ଗୋଟିଏ ଥାଳିରେ ରୂପା ସାପ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟିରେ ସ୍ବସ୍ତିକ ରଖନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଏଥିପାଇଁ ରୂପା ସର୍ପକୁ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର ଚଢ଼ାନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ସ୍ବସ୍ତିକ ଉପରେ ବେଲ ପତ୍ର ଚଢ଼ାନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଉଭୟ ପ୍ଲେଟକୁ ସାମ୍ନାରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ‘ଓମ୍ ନାଗେନ୍ଦ୍ରହରାଇ ନାମ’ ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ କୌଣସି ଏକ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ରୂପା ସାପ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବେକରେ ସ୍ବସ୍ତିକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ । ନାଗ ପଞ୍ଚମି ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

ଆପଣ ନାଗ ପଞ୍ଚମିରେ ପୂଜା କରିପାରିବେ :

ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ରେ ନାଗ ପଞ୍ଚାମି ଦିନ ଉପବାସ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆଠଟି ସାପଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଚତୁର୍ଥୀ ଦିନ ଭୋଜନ କରି ପଞ୍ଚମିରେ ଦିନସାରା ଉପବାସ କରିବା ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାରଣା କରନ୍ତୁ । ଏଥି ସହିତ, ପୂଜା ପାଇଁ ସାପର ଫଟୋ କିମ୍ବା ପ୍ରତିମାକୁ ଚୌକି ଉପରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏଥିରେ କଦଳୀ, କୁମ୍କୁମ୍, ରୋଲି, ଚାଉଳ ଏବଂ ଫୁଲ ଦିଅନ୍ତୁ । କଞ୍ଚା କ୍ଷୀରରେ ଘିଅ ଏବଂ ଚିନି ମିଶାଇ ସାପ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଆରତୀ କରନ୍ତୁ । କଥା ଶୁଣନ୍ତୁ।