PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ହାତରେ ଅଛି କି ଏପରି ରେଖା, ଶନି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିଗାଡ଼ି ପାରିବେ ନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ବର,୮/୨: ହାତର ରେଖାଗୁଡ଼ିକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବା ସମୟରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଏବଂ ଶନି ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ, ଏହା ତ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳର ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ବରୁପ ମନା ଯାଏ। ଭଗବାନ ରାମଙ୍କର ପରମ ଭକ୍ତ ହେଲେ ହନୁମାନ। ଯଦି କୈାଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ହାତରେ ମଙ୍ଗଳ ଚିହ୍ନ ଅର୍ଥାତ୍ ହନୁମାନଙ୍କର ଚିହ୍ନ ଅଛି ତେବେ ଶନିଙ୍କର ଛାଇ କିଛି ବି ବିଗାଡ଼ି ପାରିବନି।

ଜୀବନ ରେଖା ସହିତ ଯଦି ମଙ୍ଗଳ ରେଖା ଏକରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରଥମଟା ବଡ଼, ଦ୍ବିତୀୟଟା ଛୋଟ, ତୃତୀୟଟା ତା’ଠାରୁ ବି ଛୋଟ ଅଛି ତେବେ ତାହାକୁ ହନୁମାନ ରେଖା ବା ମଙ୍ଗଳ ରେଖା କୁହାଯାଏ।  ଯଦି ହାତରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଅଛି ତ ବ୍ୟକ୍ତିର ହାତରେ ହନୁମାନଙ୍କର ବିଶେଷ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ଜୀବନ ରେଖା ସହିତ ମଙ୍ଗଳ ରେଖା ଯଦି ପୁରା ସଫା ଅଛି ତେବେ ରାହୁ ରେଖା କଟା ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ପର୍ବତ ଉପରେ ଶଙ୍ଖର ଚିହ୍ନ ଅଛି ତେବେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ହନୁମାନଙ୍କର ବିଶେଷ କୃପା ରହିଥାଏ।

ଯଦି ଶନି ଗ୍ରହ ତଳେ ହୃଦୟ ରେଖା ସ୍ପଷ୍ଟ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ପଦ୍ମ ବା ତ୍ରିଭୁଜ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଥିବ ତେବେ ସେମାନେ ହନୁମାନଙ୍କର ଉପାସକ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶନି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର କିଛି ବିଗାଡ଼ି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଯଦି କୈାଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ହାତରେ ହୃଦୟ ରେଖା ଉପରେ ୩ଟି ସିଧା ରେଖା ଅଛି, ଶନି ଆଙ୍ଗୁଳି ସିଧା, ଆଧାର ଏକାପ୍ରକାର ଅଛି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଦୁଇ ହାତରେ ଅଛି ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ହନୁମାନଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ପଡ଼ିଥାଏ। କୁହାଯାଏ କି ଏମିତି ରେଖା ହନୁମାନଙ୍କର ପରମ ଭକ୍ତଙ୍କ ହାତରେ ହିଁ ଥାଏ। ଏମିତି ଭକ୍ତ ଯେବେ ବି ହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବନାଇବାରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିବେ।

ଭାଗ୍ୟ ରେଖା ଶନି ଗ୍ରହରୁ ବାହାରି ମଣିବନ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥାଏ। ଯଦି ଶନି ଗ୍ରହ ତଳେ ତ୍ରିଶୁଳ ଭଳି ହୋଇଯାଏ ତେବେ ତାହାକୁ ହନୁମାନଙ୍କ ଚିହ୍ନ ବୋଲି ମାନାଯାଇଥାଏ। ଏହିଭଳି ଚିହ୍ନ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ହନୁମାନଙ୍କର ବିଶେଷ କୃପା ରହିଥାଏ।