କମ୍ ବାଲାନ୍ସ ଯୋଗୁଁ ଯଦି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଫେଲ୍ ହୁଏ ତେବେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏତେ ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୧୨: ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ସମ୍ପର୍କିତ କିଛି ନିୟମରେ ଆଜିଠୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛି ।  ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଯଦି କୌଣସି ଗ୍ରାହକ ନନ୍ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମରୁ ପଇସା ବାହାର କରେ ଏବଂ ଏହି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କମ୍ ବାଲାନ୍ସ ଯୋଗୁଁ ଫେଲ୍ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୨୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମେସେଜ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସୀମାରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଉପରେ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଚାର୍ଜ
ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଏଟିଏମରେ ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଏଟିଏମ୍ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ସୁବିଧା ଦେଇନଥାନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଏକ ମାସରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ ଏଟିଏମ୍ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ସୀମାରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କଲେ ୨୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ୍ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ପ୍ରାୟ ସବୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ କିଛି ଫ୍ରି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କରିବାକୁ ଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଫ୍ରି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ସୀମା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା

ଜହ୍ନରେ ହେବ ୧୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଟୟଲେଟ୍, ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ ନାସା