PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଏଟିଏମ୍ରୁ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବା ସମୟରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନ ଦେଇପାରିଲେ ଜବତ ହେବ ଟଙ୍କା, ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯାଇଛି ସରକାରୀ ବାକ୍ସକୁ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ସାବଧାନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିସନଙ୍କ ନଜର ରହିଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉଜୈନ୍ ସହରର ସବୁ ଏଟିଏମ୍ ବୁଥ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ ଆଖି ପକେଇ ବସିଛନ୍ତି। ଯାହା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ଯୋଗଁ ସହରରେ ଆସୁଥିବା ଅବୈଧ ଟଙ୍କାକୁ ଜବତ କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୀୟାଶୀଳ ଅଛନ୍ତି। ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବା ଦ୍ବାରା ଯଦି ଟିମର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନଦେଇପାରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଉଜୈନ ଜିଳ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଶଶାଙ୍କ ମିଶ୍ରା ଜିଳ୍ଳାର ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ପଠାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଜାରୀ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ ବ୍ୟାଙ୍କର ସେହି ଖାତା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କନ ବହୁ ସମୟ ଧରି ବନ୍ଦ ରଖିଛି। ୫୦୦ ଏଟିଏମ୍ ଉପରେ ବିଶେ​‌ଷ ନଜର ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ ଦ୍ବାରା ଗଠିତ ଠିମ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ ଦ୍ବାରା ଗଠିତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପୁଲିସ ବିଭାଗ ଜିଳ୍ଲାର ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ଏଟିଏମ୍ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟ ବିଶେଷକରି ସେହି ଏଟିଏମ୍ରୁ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବା ବାଲା  ଏଟିଏମ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଏଟିଏମ୍ ବୁଥ ଉପରେ ଅଚାନକ ଟ୍ରାଜେକ୍ସନ୍ ବଢ଼ୁଛି।

ତେବେ ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନ ଦେଇପାରିଲେ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଉଛି। ଉଜୈନ ଏସପି ସଚ୍ଚିନ ଅତୁଲକର କହିଛନ୍ତି କି, ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ସରକାରୀ ବାକ୍ସରେ ଜମା କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର