ରହାଣେଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ନେଇ ବିଗିଡ଼ିଲେ ପୂର୍ବତନ ସିଲେକ୍ଟର : ପାଟିଲ କହିଲେ , ଯଦି କ୍ରିଜ୍‌କୁ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ , ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଡାକି ଆଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪ / ୦୩ :  ଭାରତୀୟ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରହାଣେଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଚିଫ୍‌-ସିଲେକ୍ଟର ସନ୍ଦିପ୍‌ ପାଟିଲ । କହିଲେ ଯଦି କ୍ରିଜ୍‌କୁ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତ ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡକୁ ଡାକି ଦିଅ ।

 ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଚକମା ଦେଖାଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୨-୦ରେ କବଜା କରିନେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ  ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ  ପୁରା ଫେଲ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମଧ୍ୟମ ଭାଗର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରହାଣେ ଟିମ୍‌କୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ ବି , କିନ୍ତୁ  ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସେ ଅସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।  ୪ଟି ଇନିଙ୍ଗ୍ସରେ ରହାଣେ ୯୧ ରନ୍‌  କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଠି ତାଙ୍କର ଆଭରେଜ୍‌ ସ୍କେୋର୍‌ ୨୧. ୫୦ ଥିଲା ।

ଭାରତର ପୂର୍ବ ଚିଫ୍‌  ସିଲେକ୍ଟର ସନ୍ଦିପ୍‌ ପାଟିଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଗାଳି କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି , ସେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ।  ଟିମ୍‌କୁ ମୁସ୍କିଲରୁ ବାହାର କରିବା ବଦଳରେ ଟିମ୍‌କୁ ଫସାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ପାଟିଲଙ୍କ କହିଛନ୍ତି  ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ  ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଏ ଏବଂ ସେ  ଏହି ଜିନିଷକୁ ବି ଡ଼ରି ଥାଏ ସେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବ ନା ନାହିଁ । ମୁଁ ଶୁଣିଛି କି  ,ଏହି ସିଜନରେ ଯେବେ ସେ ମୁମ୍ୱାଇ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ ,  ବହୁତ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ପାଇଁ  ବିଦେଶରେ ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଭଲ , ହେଲେ ତାହା ଅତୀତ ।  ଏବେ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର ହିଁ କୁହାଯାଉଛି ।

ଭାରତର ଏହି ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କହିଛନ୍ତି କି  ସେ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି କି , ରହାଣେ ପ୍ରତି ବଲକୁ ମାରନ୍ତୁ , କିନ୍ତୁ  ଯେବେ ଆପଣ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଶତକ କରିପାରିବେ  , ସେତେବେଳେ ଆଉଟ୍‌ ହେଇଯାଉଛନ୍ତି । ଏହା କିନ୍ତୁ କାହାକୁ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ । ମୋ ଭଳି ଏକ ସାଧାରଣ ଖେଳାଳି ଯେବେ ବିଦେଶୀ ମାଟିରେ ଖେଳି ପାରୁଛି ତ ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି ଚାମ୍ପିୟନ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲରେ ହିରୋ, ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଜିରୋ! ବିରାଟ ବାହିନୀକୁ କାହିଁକି ‘ଠୁ ଓଲ୍ଡ ସ୍କୁଲ’ କହିଲେ ମାଇକେଲ ଭନ୍

ପ୍ର‌ଥମ ଦିନିକିଆ ହାରିବା ପରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଝଟକା, ICC ନେଲା ଏହି ପଦକ୍ଷେପ

ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ଧନୀରୁ ପୁଣି ଗରିବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ମାରାଡୋନା, ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଖାତାରେ ଥିଲା ମାତ୍ର ୭୫,୦୦୦ ପାଉଣ୍ଡ

୭ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କ ଚେତାବନୀ-ଏବେ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ପଠାଇଦେବୁ

୭ବର୍ଷ ପରେ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ଖେଳିବେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଦାନୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ, ସିଡନୀ ଓ୍ବାନଣ୍ଡେରେ ଧଷେଇ ପଶି ଆସିଲେ ପଡ଼ିଆକୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ , କ୍ୟାମେରାକୁ ଦେଖାଇଲେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ