PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ମୋଦି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଚାହାନ୍ତି ଇମ୍ରାନ

source:tribune.com.pk

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଇସଲାମାବାଦ,୧୦ ।୪(ଏଜେନ୍ସି): ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି କି ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେବଳ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଏହାସତ୍ତେ୍ୱ ବି ମୋଦି ପୁଣି ଥରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ସେ ଚାହାନ୍ତି । କାରଣ ଏପରି ହେଲେ କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବାଟ ବାହାରିପାରିବ । ନଚେତ ଯଦି ବିରୋଧୀ ଦଳର କେହି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତି, ତାହାହେଲେ ବିଜେପି ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରଙ୍କ ଯେକୌଣସି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ କରିବ । ନିଜ ସରକାରର ୮ ମାସ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଇମ୍ରାନ କିଛି ବିଦେଶୀ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ନିଜ ବାସଭବନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସେ ଏଭଳି ବିବୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି କି ଗତ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୬ ତାରିଖ ରାତି ୩ଟା ୩୦ରେ ପାକ୍‌ ସେନାର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଭାରତର ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ପଶି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଯେହେତୁ ଭାରତର ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନର କେବଳ କେତେକ ଗଛ ଉପୁଡିଥିଲା, ତେଣୁ ତା’ର ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନର ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ଭାରତ ଭିତରେ ପଥର ଉପରେ ବୋମା ମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଭାରତରେ ଏବେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହିଂସା ବଢ଼ୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ସକ୍ରିୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନଗୁଡକି ଉପରେ ମତ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଏସବୁ ସଂଗଠନଙ୍କୁ ନବେ ଦଶକରେ ପାକ୍‌ ସେନା ସୃଷ୍ଟି କରଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ସଶସ୍ତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଆଉ ନିଜର ଗତିବିଧି ଚଳାଇବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଦ୍ୱାରା କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେଉ ବୋଲି ସେ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ ।

ତାଙ୍କ ଅନୁସାରେ, କୌଣସି ବାହ୍ୟ ଚାପ ଯୋଗୁ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକିସ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏଭଳି ସଶସ୍ତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସେ ମଧ୍ୟ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କି ପୂର୍ବରୁ ପାକ୍‌ ସରକାରମାନେ କେବଳ ଲୋକଦେଖାଣିଆ ଭାବେ ଏଭଳି ସଂଗଠନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେ ବାସ୍ତବରେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ । ଏକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଦେଇ ଇମ୍ରାନ କହିଥିଲେ କି ସେ ମଦ୍ରାସାଗୁଡିକରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୨ଲକ୍ଷ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ଗଣିତ ଆଦି ପଢାଇବା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ କରିବେ ।