PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ରାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଉପକୂଳରେ ବଢ଼ିବ ତାତି, କାଲି ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ଗଜପତି : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍ ପରିସରରେ ଥିବା ପାର୍କିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୫ଟି କାର୍‌
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି, ୨ ମୃତ ୫ ଗୁରୁତର
  • ||

ଯଦି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବ ତେବେ କାହା କଣ୍ଟ୍ରୋଲରେ ରହିବନି, ନା ମୋଦିଙ୍କର ନା ମୋର: ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଏହି ତିକ୍ତତା ମଧ୍ଯରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୁଣି ଆଲୋଚନା ପ୍ରସ୍ତାବ ଭାରତକୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବା ପରେ କେବେ ଶେଷ ହେବ ଏହା ସ୍ଥିର କରିବା କାହା ହାତରେ ରହିବନି ।

ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ କିଛି ମାସ ମଧ୍ଯରେ ଶେଷ ହୋଇଥାନ୍ତା ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧରେ ହିଟଲର୍ ଭାବିଥିଲା ଯେ ସେ ଋଷକୁ ପରାସ୍ତ କରିଦେବ କିନ୍ତୁ ତାକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ମିଳିଥିଲା । ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେଲେ କେତେ ଦୂର ଯିବ ତାହା କିଛି କହିହେବନି ।  

ପାକିସ୍ତାନ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇତିହାସ କହୁଛି ଯୁଦ୍ଧରେ ଆମେ ପରସ୍ପରର ଶକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆକଳନ କରିପାରିବାନି । ଯେଉଁ ଅସ୍ତ୍ର ଆମ ପାଖରେ ଅଛି ତୁମ ପାଖରେ ମଧ୍ଯ ଅଛି । ତେଣୁ ଯୁଦ୍ଧର ଭବିଷ୍ଯତ କଳ୍ପନା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଆରମ୍ବ ହେଲା ପରେ ଏହା କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯିବ କହିବା ଅସମ୍ଭବ । ଏହା ମୋ କାବୁରେ ରହିବନି କିମ୍ବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କାବୁରେ ମଧ୍ୟ ରହିବନି ବୋଲି କହିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭାରତରେ ବାୟୁସେନା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ଏଥିପାଇଁ ନେଲୁ କାରଣ ଆମେ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ ଯେ ଆମକୁ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେଇଆସେ ।