PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଯଦି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବ ତେବେ କାହା କଣ୍ଟ୍ରୋଲରେ ରହିବନି, ନା ମୋଦିଙ୍କର ନା ମୋର: ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଏହି ତିକ୍ତତା ମଧ୍ଯରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୁଣି ଆଲୋଚନା ପ୍ରସ୍ତାବ ଭାରତକୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବା ପରେ କେବେ ଶେଷ ହେବ ଏହା ସ୍ଥିର କରିବା କାହା ହାତରେ ରହିବନି ।

ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ କିଛି ମାସ ମଧ୍ଯରେ ଶେଷ ହୋଇଥାନ୍ତା ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧରେ ହିଟଲର୍ ଭାବିଥିଲା ଯେ ସେ ଋଷକୁ ପରାସ୍ତ କରିଦେବ କିନ୍ତୁ ତାକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ମିଳିଥିଲା । ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେଲେ କେତେ ଦୂର ଯିବ ତାହା କିଛି କହିହେବନି ।  

ପାକିସ୍ତାନ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇତିହାସ କହୁଛି ଯୁଦ୍ଧରେ ଆମେ ପରସ୍ପରର ଶକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆକଳନ କରିପାରିବାନି । ଯେଉଁ ଅସ୍ତ୍ର ଆମ ପାଖରେ ଅଛି ତୁମ ପାଖରେ ମଧ୍ଯ ଅଛି । ତେଣୁ ଯୁଦ୍ଧର ଭବିଷ୍ଯତ କଳ୍ପନା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଆରମ୍ବ ହେଲା ପରେ ଏହା କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯିବ କହିବା ଅସମ୍ଭବ । ଏହା ମୋ କାବୁରେ ରହିବନି କିମ୍ବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କାବୁରେ ମଧ୍ୟ ରହିବନି ବୋଲି କହିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭାରତରେ ବାୟୁସେନା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ଏଥିପାଇଁ ନେଲୁ କାରଣ ଆମେ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ ଯେ ଆମକୁ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେଇଆସେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର