PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଭିତରେ ଭୟ କିନ୍ତୁ ଉପରେ ଧମକ: ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଜବାବ ଦେବ ପାକିସ୍ତାନ

source:www.latestly.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ବୟାନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ବୟାନରେ ସେ ଭାରତକୁ ପରୋକ୍ଷଭାବେ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ଯ ଖୋଲା ଜବାବ ଦେବ । ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଯାହା ହେଉଛି ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛି । ଯଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ଆମେ ଚୁପ୍ ବସିବୁନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ।

ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ୍ କାହିଁକି ଏମିତି କରିବ ? ଏଥିରେ ଆମର କଣ ଫାଇଦା ? ଯଦି ଭାରତ ସରକାର ଆମକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ତେବେ ଆମେ ଏହି ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ନିଜ ବୟାନରେ ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଗତ ୧୫  ବର୍ଷ ଧରି ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛୁ । ଏଥିରେ ଆମକୁ କିଛି ଫାଇଦା ନାହିଁ ।

ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଦେବୁ ଖୋଲା ଜବାବ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଜା ଚଖାଇବେ  । ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏମିତି କହୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ତେବେ ଆମେ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବହୁତ ସହଜ କିନ୍ତୁ କଷ୍ଟ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ । ଏହି ମାମଲା କେବଳ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ଯମରେ ସମାଧାନ ହେବ ।

କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନର ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀମାନେ ପୁଲୱାମା କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୋଷୀ ବୋଲି ମାନୁଛି ଭାରତ । ଏହା ପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟରେ ଥରୁଛି । ଏପରିକି ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜାତିସଂଘକୁ ମଧ୍ଯ ଗୁହାରୀ କରିସାରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର