ଭିତରେ ଭୟ କିନ୍ତୁ ଉପରେ ଧମକ: ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଜବାବ ଦେବ ପାକିସ୍ତାନ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ବୟାନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ବୟାନରେ ସେ ଭାରତକୁ ପରୋକ୍ଷଭାବେ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ଯ ଖୋଲା ଜବାବ ଦେବ । ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଯାହା ହେଉଛି ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛି । ଯଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ଆମେ ଚୁପ୍ ବସିବୁନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ।

ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ୍ କାହିଁକି ଏମିତି କରିବ ? ଏଥିରେ ଆମର କଣ ଫାଇଦା ? ଯଦି ଭାରତ ସରକାର ଆମକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ତେବେ ଆମେ ଏହି ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ନିଜ ବୟାନରେ ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଗତ ୧୫  ବର୍ଷ ଧରି ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛୁ । ଏଥିରେ ଆମକୁ କିଛି ଫାଇଦା ନାହିଁ ।

ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଦେବୁ ଖୋଲା ଜବାବ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଜା ଚଖାଇବେ  । ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏମିତି କହୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ତେବେ ଆମେ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବହୁତ ସହଜ କିନ୍ତୁ କଷ୍ଟ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ । ଏହି ମାମଲା କେବଳ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ଯମରେ ସମାଧାନ ହେବ ।

କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନର ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀମାନେ ପୁଲୱାମା କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୋଷୀ ବୋଲି ମାନୁଛି ଭାରତ । ଏହା ପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟରେ ଥରୁଛି । ଏପରିକି ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜାତିସଂଘକୁ ମଧ୍ଯ ଗୁହାରୀ କରିସାରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲରେ ହିରୋ, ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଜିରୋ! ବିରାଟ ବାହିନୀକୁ କାହିଁକି ‘ଠୁ ଓଲ୍ଡ ସ୍କୁଲ’ କହିଲେ ମାଇକେଲ ଭନ୍

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କଲେ ଡିସେମ୍ବର ଗାଇଡଲାଇନ୍

Ola-Uber ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ କଟକଣା, ଆଉ ନେଇ ପାରିବେନି ଅଧିକ ଭଡ଼ା

ଏବେ ବାହନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବେଳେ ନୋମିନିଙ୍କ ନାଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ, କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରସ୍ତାବ

PNB ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ସୂଚନା : ୧ ଡିସେମ୍ୱରରୁ ବଦଳିବ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାର ନିୟମ

ଚୀନ୍‌ର ଚୋରପଣ- କହିଲା ଭାରତରୁ ବ୍ୟାପିଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌