PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଭିତରେ ଭୟ କିନ୍ତୁ ଉପରେ ଧମକ: ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଜବାବ ଦେବ ପାକିସ୍ତାନ

source:www.latestly.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ବୟାନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ବୟାନରେ ସେ ଭାରତକୁ ପରୋକ୍ଷଭାବେ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ଯ ଖୋଲା ଜବାବ ଦେବ । ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଯାହା ହେଉଛି ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛି । ଯଦି ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବ ତେବେ ଆମେ ଚୁପ୍ ବସିବୁନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ।

ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ୍ କାହିଁକି ଏମିତି କରିବ ? ଏଥିରେ ଆମର କଣ ଫାଇଦା ? ଯଦି ଭାରତ ସରକାର ଆମକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ତେବେ ଆମେ ଏହି ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ନିଜ ବୟାନରେ ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଗତ ୧୫  ବର୍ଷ ଧରି ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛୁ । ଏଥିରେ ଆମକୁ କିଛି ଫାଇଦା ନାହିଁ ।

ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଦେବୁ ଖୋଲା ଜବାବ
ଇମ୍ରାନ୍ କହିଲେ ଭାରତରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଜା ଚଖାଇବେ  । ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏମିତି କହୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ତେବେ ଆମେ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବହୁତ ସହଜ କିନ୍ତୁ କଷ୍ଟ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ । ଏହି ମାମଲା କେବଳ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ଯମରେ ସମାଧାନ ହେବ ।

କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନର ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀମାନେ ପୁଲୱାମା କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୋଷୀ ବୋଲି ମାନୁଛି ଭାରତ । ଏହା ପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟରେ ଥରୁଛି । ଏପରିକି ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜାତିସଂଘକୁ ମଧ୍ଯ ଗୁହାରୀ କରିସାରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର