PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩: ଅମିୟ ଓ ଶ୍ରାବଣୀ ଦୌଡ଼ିବେ, ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାମିଲ ହେବେନି ଦୂତି
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଛଡାଯିବ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ କହିଲେ ଇମ୍ରାନ୍

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୨: ପାକିସ୍ତାନ ପିଏମ୍ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପାକ୍ ସଂସଦରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ମୁକ୍ତ କରିଦିଆଯିବ ।

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଡର ଥିଲା ଯେ ଭାରତ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କିଛି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇପାରେ । ପିଏମ୍ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତ ଆମକୁ ଗତକାଲିଠାରୁ ସନ୍ଦେଶ ପଠାଇଛି । ଅନ୍ଯ ଦେଶମାନେ ମଧ୍ଯ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ଯମରେ ଏହି ତିକ୍ତତାକୁ କମ୍ କରିବାପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ।’ ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ତିକ୍ତତାକୁ କମ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଭାରତୀୟ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଫେରାଇଦେବାପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲୁ ।’

କହିରଖୁଛୁ ବୁଧବାର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ବାୟୁସେନା ମଧ୍ୟରେ ଭୀଷଣ ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଏକ ମିଗ୍-୨୧ କ୍ରାଶ୍ ହେବା ଫଳରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ୍ ସୀମା ସେପଟେ ଖସି ପଡିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ସେହି ସମୟରେ ଗିରଫ କରିନେଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ।