PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତ ଦେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ମୋବାଇଲ ଡାଟା ପ୍ଯାକ୍: ବ୍ରିଟିଶ୍ ରିପୋର୍ଟ

source:www.confused.com

ବ୍ରିଟେନରେ ଏକ ତାଜା ଅଧ୍ଯୟନରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ମୋବାଇଲ ଡାଟା ପ୍ଯାକ୍ ଦେଉଛି । ଡାଟା ପ୍ୟାକର ଦାମ୍ ତୁଳନା କରୁଥିବା ୱେବସାଇଟ୍ cable.co.ukର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭାରତରେ ଏକ ଜିବି ଡାଟାର ମୂଲ୍ଯ ୦.୨୬ ଡଲାର ।

ତେବେ ବ୍ରିଟେନରେ ଏହା ୬.୬୬ ଡଲାରରେ ମିଳୁଛି ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା । ଆମେରିକାରେ ଏହା ୧୨.୩୭ ଡଲାରରେ ମିଳୁଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ବିଶ୍ୱର ୨୩୦ ଦେଶର ମୋବାଇଲ୍ ଡାଟାର ତୁଲନାତ୍ମକ ବିଶ୍ଲେଷଣ କରାଯାଇଛି । ନିଜ ରିସର୍ଚ୍ଚରେ ୱେବସାଇଟ୍ କହିଛି ଯେ ଭାରତରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଡିଜିଟାଲ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ଆକ୍ଟିଭ୍ । ଭାରତରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ଓ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଯୋଗୁଁ ମାର୍କେଟରେ ଡାଟା ପ୍ୟାକ୍ ବହୁତ ଶସ୍ତା ।