ଭାରତର ଆକ୍ରମଣକୁ ନିଜ ହିସାବରେ ଜବାବ୍ ଦେବୁ: ପାକ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୨:ପୁଲଓ୍ବାମା ଘଟଣାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ଭାରତର ବାୟୁସେନା ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ ଓ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ୍ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଘୋର ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା ମେହମୁଦ କ୍ୟୁରେସୀ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପାକିସ୍ତାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତର ଆକ୍ରମଣକୁ ନିଜ ହିସାବରେ ଜବାବ ଦେବୁ। ସମୟ ଓ ସ୍ଥାନ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ହିସାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ। ଏହା ସହ ଆକ୍ରମଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ନେଇଯିବ। ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଭାରତର କାରସାତି ଦେଖିପାରିବେ। ହେଲିକପ୍ଟର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ଯଦି ପାଣିପାଗ ଭଲ ରୁହେ ତେବେ ସେଠାକୁ ସେ ନେଇଯିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପାକ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ

source: https://www.dawn.com

ତେବେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ମିଛ ଜଣାପଡିଥିଲା। ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ସମୟରେ କହିଥିଲେ ଆକ୍ରମଣ ସମୟରେ ବାୟୁସେନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅନ୍ଧାରରେ କିଛି ଦେଖାଯାଉନଥିଲା। ସେଠାରେ ବମ୍ ମାଡ ହୋଇଥିଲା। ଆଗକୁ ଯଦି କିଛି ହୁଏ ତେବେ ଜବାବ ଦେବୁ। ପରେ କ୍ୟୁରେସି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ଭାଳିବାର ଚେଷ୍ଟା କରି କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ସତ ସାମନାକୁ ଆସିଯାଇଥିଲା। କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା କହୁଥିଲା ବାଲକୋଟରେ କିଛି ହୋଇନି ଓ ଭାରତ କେବଳ ମିଛ ପ୍ରଚାର କରୁଛି।  ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ବାଲକୋଟକୁ ଘେରାଉ କରିଦେଇଛି ଓ ଭାରତର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ହୋଇଥିବା ଧ୍ବଂସର ଚିହ୍ନକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

source: https://samaydhara.com

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କ୍ୟୁରେସୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ପରଭେଜ ଖଟକ ଓ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅସଦ ଉମର ସାମିଲ ଥିଲେ। ଏହାପରେ କ୍ୟୁରେସି କହିଛନ୍ତି ଆମେ ୩ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କମିଟି ତିଆରି କରିଛୁ।  ଆମେ ସଂସଦକୁ ଓ ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେବୁ। ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ବୟାନ ଆପଣଙ୍କ ସାମନାରେ ଅଛି। ଯାହା ଦେଖାଯାଉୁଛି ତାହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ଆମେ ଓଆଇସି ଅର୍ଥାତ ଅର୍ଗନାଇଜେସନ୍ ଅଫ୍ ଇସଲାମିକ୍ କୋ ଅପରେସନର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭାରତର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବୁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ୟୁଏଇ ଓ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ସାରା ବିଶ୍ବରୁ ଏକଘରିଆା ହୋଇଯାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ସାମନାରେ ଏବେ ବହୁତ ବଡ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବାଲାକୋଟରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ନଷ୍ଟ କରି ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏହାପରେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ସ୍ଥିତି ଖୁବ୍ ସଙ୍ଗୀନ ହୋଇପଡିଛି। ସେଠାର ସଂସଦରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ସେଠାରେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଲଜ୍ବ୍ୟା କର ଆଦି ସ୍ଲୋଗାନ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହାପରେ ସରକାର ସେଠାରେ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ନ୍ୟାସନାଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି କମିଟିର ଅଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଇମ୍ରାନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପାର୍କିଂ ସ୍ପେସ୍ ନାହିଁ ଯଦି ୨୦୨୧ରେ ନୂଆ କାର କିଣି ପାରିବେନି, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ନୂଆ ନିୟମ?

ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା Paytm, ଆପ୍ ହଟାଇବା ପଛରେ ରହିଛି ଏହି କାରଣ

ରୁଷର ଭ୍ୟାକସିନ ନେଉଥିବା ପ୍ରତି ୭ ଜଣରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ, ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିବ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟିକା

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ‘ଥାଳି’ ମନ୍ତବ୍ୟ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା, କହିଲେ-ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କାହା ବାପାର ନୁହେଁ…

ପ୍ରଥମ ଥର ସ୍ବୀକାର କଲା ଡ୍ରାଗନ୍,ଗଲଓ୍ବାନ ଘାଟି ସଂଘର୍ଷରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ଚୀନ୍ ସୈନିକ

ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ବଡ଼ ବିପଦ! ଏନଆଇସି ଉପରେ ସାଇବର ଆଟାକ୍, ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ତଥ୍ୟ ଚୋରିକଲେ ହ୍ୟାକର