PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ଆର୍ମୀ କ୍ୟାପ୍ ପିନ୍ଧି ଖେଳିଲା ଭାରତ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟୋପି ପ୍ରଦାନ କଲେ ଧୋନୀ

source:zeenews.india.com

ରାଞ୍ଚି ୮/୩: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ଶୁକ୍ରବାର ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ମି କ୍ୟାପ୍(ଟୋପି) ପିନ୍ଧି ଖେଳୁଛି । ଏହି ଟୋପି ନିଜେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ଭାରତୀୟ ସେନାର ପରାକ୍ରମ, ବଳିଦାନ ଓ ସାହସକୁ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଯାଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ‘ପିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ’ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ‘ପିଙ୍କ ୱାନଡେ’ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଟୋପି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ । ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ଯ ହେଉଛି ସେନା ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ଓ ସେନାର ବଳିଦାନ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଜଣାଇବା ।

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନୀଙ୍କ ସେନା ପ୍ରତି ଏହି ସ୍ନେହ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ କମେଣ୍ଟେଟର ମଧ୍ଯ ଆର୍ମୀ କ୍ୟାପ୍ ପିନ୍ଧି କମେଣ୍ଟ୍ରି କଲେ । ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ସୁନିଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ଯ ସବୁ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଏହି କ୍ଯାପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର