ଇସଲାମିକ୍ ଦେଶଗୁଡିକର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକକୁ ସୁଷମାଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୨୩।୨: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଲଗାତାର ଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଘେରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ମିଳିଛି।  ଇସଲାମିକ୍ ସହଯୋଗ ସଂଗଠନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି।

ୟୁଏଇର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଏଚ ଶେଖ ଅବଦୁଲା ବିନ ଜାୟେଦ ଅଲ୍ ନାହୟାନ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ କରିବା ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସେ ଇସଲାମିକ୍ ସହଯୋଗ ସଂଗଠନ ଦ୍ବାରା ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିବା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରିଷଦର ୪୬ ତମ ସଂସ୍କରଣର ଉଦଘାଟନ ସମାରୋହରେ ଭାଷଣ ଦେବେ । ଗତ ୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାରତର କୌଣସି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପରିଷଦର ପ୍ଳେନେରିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ତୁର୍କୀ, ବାଂଲାଦେଶର ସମର୍ଥନ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତକୁ ଇସଲାମିକ୍ ସହଯୋଗ ସଂଗଠନରେ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି। ଏହା ଭାରତ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ସକାରତ୍ମକ ବିକାଶ ଅଟେ।    

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉଛି Wikipediaର ଡିଜାଇନ୍‌, ଦେଖନ୍ତୁ ନୂଆ ଲେଆଉଟ୍‌

୧୦ବର୍ଷିୟା ବାଳିକାଙ୍କ ମହାନତାକୁ ସଲାମ – ନିଜର ୩୧ଇଞ୍ଚ ଲମ୍ୱ କେଶକୁ କାଟି କଲେ ଏମିତି କାମ

ନିଜର ଗାଡିରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ HSRP ଓ କଲର କୋଡ୍, ନଚେତ ଦେବାକୁ ପଡିବ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା

ଚୀନ୍‌ର ଭୟଙ୍କର ଚାଲ୍ – ଡୋକଲାମ ପାଖରେ ମୁତୟନ କଲା ପରମାଣୁ ବମ୍ୱର , କ୍ରୁଜ୍ ମିସାଇଲ୍

ନାଳରୁ ବାହାରିଲା ବିଶାଳ ମୂଷା –ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓ

ଲେଜର ଚାଳିତ ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ବିଧ୍ୱଂସୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ