PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ପୁଲୱାମା ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ: ପିଓକେରେ ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋ ବମ୍ ପକାଇଲା ଭାରତ, ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ଧ୍ୱସଂ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ପିଓକେରେ ପଶି ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିଛି । ପିଓକେରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନରୁ ବମ୍ ପକାଇଛି । ବାୟୁସେନାର ମିରାଜ ୨୦୦୦ ପିଓକେରେ ପଶି ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋରୁ ଅଧିକ ବମ୍ ପକାଇଛି ।  ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଭୋର୍ ୩.୩୦ ମିନିଟ ସମୟରେ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଅନେକ କ୍ଯାମ୍ପ ଧ୍ୱସଂ କରିଦେଇଛି । ଏଥିରେ ୧୨ ମିରାଜ ବିମାନ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ମେଜର ଜେନେରାଲ ଆସିଫ ଗଫୁର କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ବିମାନ ଲାଇନ୍ ଅଫ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଛନ୍ତି । ପାକ୍ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏଲଓସି ର ଉଲଙ୍ଘନ କଲେ । ଆମେ ତୁରନ୍ତ ଜବବା ଦେଲୁ । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ ପୁଣି ନିଜ ସୀମାକୁ ଫେରିଗଲେ ।‘

ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଗଫୁର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମୁଜପରାବାଦ ସେକ୍ଟରରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ଜବାବ ଦେଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ବାଲକୋଟ ଆଡକୁ ଫେରିଗଲେ । କେହି ବି ଏଥିରେ ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ।‘

ତେବେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ୨ରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୱସଂ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଅପରେସନରେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କୀ ସଫା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର