PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ପୁଲୱାମା ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ: ପିଓକେରେ ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋ ବମ୍ ପକାଇଲା ଭାରତ, ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ଧ୍ୱସଂ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ପିଓକେରେ ପଶି ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିଛି । ପିଓକେରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନରୁ ବମ୍ ପକାଇଛି । ବାୟୁସେନାର ମିରାଜ ୨୦୦୦ ପିଓକେରେ ପଶି ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋରୁ ଅଧିକ ବମ୍ ପକାଇଛି ।  ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଭୋର୍ ୩.୩୦ ମିନିଟ ସମୟରେ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଅନେକ କ୍ଯାମ୍ପ ଧ୍ୱସଂ କରିଦେଇଛି । ଏଥିରେ ୧୨ ମିରାଜ ବିମାନ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ମେଜର ଜେନେରାଲ ଆସିଫ ଗଫୁର କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ବିମାନ ଲାଇନ୍ ଅଫ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଛନ୍ତି । ପାକ୍ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏଲଓସି ର ଉଲଙ୍ଘନ କଲେ । ଆମେ ତୁରନ୍ତ ଜବବା ଦେଲୁ । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ ପୁଣି ନିଜ ସୀମାକୁ ଫେରିଗଲେ ।‘

ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଗଫୁର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମୁଜପରାବାଦ ସେକ୍ଟରରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ଜବାବ ଦେଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ବାଲକୋଟ ଆଡକୁ ଫେରିଗଲେ । କେହି ବି ଏଥିରେ ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ।‘

ତେବେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ୨ରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୱସଂ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଅପରେସନରେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କୀ ସଫା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର