PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ପୁଲୱାମା ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ: ପିଓକେରେ ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋ ବମ୍ ପକାଇଲା ଭାରତ, ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ଧ୍ୱସଂ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ପିଓକେରେ ପଶି ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିଛି । ପିଓକେରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ କ୍ଯାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନରୁ ବମ୍ ପକାଇଛି । ବାୟୁସେନାର ମିରାଜ ୨୦୦୦ ପିଓକେରେ ପଶି ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋରୁ ଅଧିକ ବମ୍ ପକାଇଛି ।  ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଭୋର୍ ୩.୩୦ ମିନିଟ ସମୟରେ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଅନେକ କ୍ଯାମ୍ପ ଧ୍ୱସଂ କରିଦେଇଛି । ଏଥିରେ ୧୨ ମିରାଜ ବିମାନ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ମେଜର ଜେନେରାଲ ଆସିଫ ଗଫୁର କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ବିମାନ ଲାଇନ୍ ଅଫ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଛନ୍ତି । ପାକ୍ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଏଲଓସି ର ଉଲଙ୍ଘନ କଲେ । ଆମେ ତୁରନ୍ତ ଜବବା ଦେଲୁ । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ ପୁଣି ନିଜ ସୀମାକୁ ଫେରିଗଲେ ।‘

ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଗଫୁର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ମୁଜପରାବାଦ ସେକ୍ଟରରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ଜବାବ ଦେଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ବାଲକୋଟ ଆଡକୁ ଫେରିଗଲେ । କେହି ବି ଏଥିରେ ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ।‘

ତେବେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ୨ରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଜୈଶର ଅନେକ ଆଡ୍ଡା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୱସଂ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଅପରେସନରେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କୀ ସଫା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର