PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟ: କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୨୧କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର : ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ, ଭୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତାତିରୁ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ଵସ୍ତି, ଖସିଛି ପାରଦ, ୯ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ତାଳଚେର : ଅନୁଗୁଳ ତଳଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||

ଭାରତ ସୀମାକୁ ପଶିଆସିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍, ଗୋଟିଏ ଏଫ୍-୧୬କୁ ଖସାଇଲା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା

source:www.businesstoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମାକୁ ପଶିଆସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନଗୁଡିକ ମଧ୍ଯରୁ ଗୋଟିଏ ଏଫ-୧୬କୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଲାମ ସେକ୍ଟରରେ ଖସାଇଦେଇଛନ୍ତି । ବିମାନଟି ଖସିବା ସମୟରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ୍ ପାରାଚ୍ଯୁଟରେ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲା । ପାକ୍ ବିମାନ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୌଶେରା ସେକ୍ଟରର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା  । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ହାଇଆଲର୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି । ବାୟୁସେନାକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ହରକତ ଦେଖି ବମ୍ ପକାଇବାର ମଧ୍ଯ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଅବଶ୍ଯ ଭୀମବର ଓ ଲାମରେ ୩ଟି ପାକ୍ ଜେଟ୍ ସୀମା କ୍ଷେତ୍ର ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭାରତର କଡା ଜବାବରେ ଫେରିଯାଇଥିଲେ ।  

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଫେରିଯାଇଥିବା ପାକ୍ ବିମାନ କିଛି ବମ୍ ମଧ୍ଯ ପକାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କୌଣସି ବି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନି । କହିରଖୁଛୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହଙ୍କ ଅଧ୍ଯକ୍ଷତାରେ ହାଇଲେବଲ ବୈଠକ ଚାଲୁରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଏନଏସଏ ଅଜିତ୍ ଡୋଭାଲ, ଗୃହ ସଚିବ ଅନିଲ ଗୌବା, ର ଓ ଆଇବିର ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ଯ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର