PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ହେବ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଟିକେଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୯: ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ନିଜ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ବୁକ୍ କରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣ କାହାକୁ ଡ୍ରପ୍ କରିବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣପାଇଁ ଅତି ଦରକାରୀ । ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟ (IGI Airport)ର ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ରୁ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟର ସମସ୍ତ ଉଡାଣକୁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୩କୁ ସିପ୍ଟ କରାଯିବ । ଇଣ୍ଡିଗୋର ମଧ୍ଯ କିଛି ଉଡାଣକୁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ରୁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୩ରେ ନିଆଯିବ । ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାତି ୧୨ଟାରୁ ଲାଗୁ ହେବ ।

ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ର ହେବ ବିସ୍ତାର
ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ଚଲାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ DIAL ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ର ଏକ୍ସପାନ୍ସନ କରୁଛି କାରଣ ଏହି ଟର୍ମିନାଲର କ୍ଷମତାର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍, ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ଗୋ ଏୟାରର ଅଧିକାଂଶ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ରୁ ଉଡାଯାଉଚି । ବହୁତ ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଥିବା କାରଣରୁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ରେ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ଯା ସମୟରେ ଜାମ୍ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଏହି ଟର୍ମିନାଲର କ୍ଷମତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉଛି ।

୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ହେବ ପରିବର୍ତ୍ତନ
ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍ ଓ ଇଣ୍ଡିଗୋ ଜେଟର ଉଡାଣ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୪ରୁ ୫ ମଧ୍ୟରେ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ ରୁ ୩ ରେ ନିଆଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ ରୁ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୧.୫ କୋଟି ଯାତ୍ରୀ ୟାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ଏହି ଟର୍ମିନାଲର କ୍ଷମତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ୧.୮ କୋଟି ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରତି ବର୍ଷ କରାଯିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।

ଟର୍ମିନାଲ୍ ୨ର ଏକ୍ସପାନ୍ସନ ସମୟରେ ଏଠାରେ ସିକ୍ୟୋରିଟି ହୋଲ୍ଡ ଏରିଆକୁ ବୃଦ୍ଦି କରାଯିବ । କେବଳ ଗେଟ୍ ହେଲ୍ଡ ଏରିଆକୁ ବଢାଯିବ । ନୂଆ ଆରାଇଭାଲ୍ ଏରିଆ ଓ ବୋଟିଂ ଏରିଆକୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ । ଟର୍ମିନାଲର ସିକ୍ୟୋରିଟି ଚେକିଂ ସିଷ୍ଟମକୁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କରାଯିବ ।

ଏହି ଉଡାଣକୁ ସିପ୍ଟ କରାଯିବ
ଇଣ୍ଡିଗୋ ଫ୍ଲାଇଟ୍ – 6E 2000 ରୁ 6E 2999 ଟର୍ମିନାଲ୍ T2 ରୁ ଏବଂ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ସଂଖ୍ୟ 6E 5000 ରୁ 6E 5999 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଫ୍ଲାଇଟ୍ T3 ରୁ ଉଡିବ ।

SpiceJet ର ଫ୍ଲାଇଟ୍ SG 8000 ରୁ SG 8999 ଟର୍ମିନାଲ୍  T3ରୁ  ଓ କମ୍ପାନୀପ ସମସ୍ତ ଡୋମେଷ୍ଟିକ୍ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ T1 ରୁ ଉଡାଣ ଭରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର