PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ସ୍ବଚ୍ଛତା ସିଟି ସର୍ଭେ: ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବର୍ଷ ଦେଶର ଏହି ସହର ହେଲା ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ

https://www.tribuneindia.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୮: କେନ୍ଦ୍ର ସହର ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସ୍ବଚ୍ଛତା ସହର ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟ ଜାରି କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବର୍ଷ ଇନ୍ଦୋର, ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ସହର ହୋଇଛି। ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଗୁଜରାଟର ସୁରଟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ନଭି ମୁମ୍ବାଇ ରହିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସହର ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦ୍ବୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଇନ୍ଦୋରର ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ସହର ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରି କହିଛନ୍ତି, ଇନ୍ଦୋର ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବର୍ଷ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ସହର। ଇନ୍ଦୋର ଓ ଏହାର ଳୋକ ସ୍ବଚ୍ଛତା ପ୍ରତି ବେଶ୍ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ସହରର ଳୋକ, ରାଜନୈତିକ ନେତୃତ୍ବ ଓ ନଗର ନିମଗକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେଭଳି  ଗୁଜରାଟର ଔଦଗିକ ସହର ସୁରାଟ  ଭାରତର ଦ୍ବିତୀୟ ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ସହର ପାଲଟିଛି। ଏଥିପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାନୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ନଭି ମୁମ୍ବାଇ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ସହର ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଇନ୍ଦୋର ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବର୍ଷ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ସହରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ପ୍ରାଚୀନ ଓ ପବିତ୍ର ସହର ବାରାଣାସୀ ଗଙ୍ଗା ନଦୀର କୂଳରେ ଥିବା ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଚ୍ଚ ସହର। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦ୍ବୀପ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲୋକସଭାରେ ଏହି ସହରରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଦୂରଦର୍ଶୀ ନେତୃତ୍ବ କାରଣରୁ ଏହି ଉପଲବ୍ଧି ପାଇ ପାରିଛି ବାରଣାସୀ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର