PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଇଡିକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ: ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ୫ ଦିନ ଭିତରେ ଦିଅ ୨୬ ହଜାର ପୃଷ୍ଠାର ହାର୍ଡକପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୨: ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ପଟିୟାଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟ ଇଡିଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ୫ ଦିନ ଭିତରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ସମସ୍ତ କାଗଜପତ୍ରର ହାର୍ଡକପି ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ। ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କିତ ଦୁଇଟି ଆବେଦନ ଉପରେ ଆଜି ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ଆବେଦନରେ ଭଦ୍ରା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)ଠାରୁ ୨୬ ହଜାର ପୃଷ୍ଠାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ହାର୍ଡକପି ମାଗିଛନ୍ତି। ଦ୍ବିତୀୟଟିରେ କୁହାଯାଇଛି ବିନା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନଦେଇ ଆଗକୁ ଇଡି ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ନକରନ୍ତୁ। ତେବେ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଏହି ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

source: https://www.indiatvnews.com

ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କେଟିଏସ୍ ତୁଳସୀ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟକୁ ନପଢି ଏହା ଜାଣିବା ଖୁବ୍ କଷ୍ଟକର ଯେ ଇଡି ତାଙ୍କ ଉପରେ କେଉଁ ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଓ ଇଡି ପାଖରେ ଏହା ସମ୍ପର୍କିତ କ’ଣ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି।   ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନଦେଇ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଇଡି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛି ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବେଆଇନ। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କେଟିଏସ୍ ତୁଳସୀଙ୍କ ତର୍କ ପରେ ଇଡିର ଓକିଲ ଡିପି ସିଂହ ଏହାକୁ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ବିରୋଧ କରି କହିଥିଲେ ଏହା ସବୁ କେବଳ ଯାଞ୍ଚ କାମକୁ ଲଟକାଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ ଖରାପରୁ ଖରାପ ଲାପଟପକୁ ନେଇ କୋର୍ଟ ଯଦି ଆସିଯିବେ ତେବେ ଏହି ସବୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ  ଯାହା ହାର୍ଡଡିସ୍କରେ ଦେଇଚୁ ତାକୁ ଖୋଲିକି କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଦେଖାଇ ଦେବୁ।

source: http://prashantghai.com

  ବିତର୍କ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଇଡିର ଓକିଲ କହିଥିଲେ ୨୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପୃଷ୍ଠାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ମଗାଯାଉଛି। ଭାବନ୍ତୁ ଏଥିରେ କେତେ କାଗଜ ନଷ୍ଟ ହେବ ଓ ଇକୋ-ସିଷ୍ଟମ ପାଇଁ ତାହା କେବେ ଭଲ ବୋଲି କହିହେବନି। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ ଇଡିକୁ କହିଥିଲେ କ’ଣ ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ କାଗଜର ହାର୍ଡ କପି ଦେଇ ପାରିବେ? ଏହାର ଜବାବରେ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଆମେ ସଫ୍ଟ କପି ପୂର୍ବରୁ ଦେଇସାରିଛୁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଉପରେ ଆପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରି ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଥିଲେ ସେ ସଫ୍ଟ କପି ଖୋଲି ହେଉନି। ଏହାପରେ ବିଚାରପତି ଇଡିକୁ ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ହାର୍ଡକପି ଦେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର