PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଇଡିକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ: ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ୫ ଦିନ ଭିତରେ ଦିଅ ୨୬ ହଜାର ପୃଷ୍ଠାର ହାର୍ଡକପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୨: ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ପଟିୟାଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟ ଇଡିଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ୫ ଦିନ ଭିତରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ସମସ୍ତ କାଗଜପତ୍ରର ହାର୍ଡକପି ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ। ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କିତ ଦୁଇଟି ଆବେଦନ ଉପରେ ଆଜି ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ଆବେଦନରେ ଭଦ୍ରା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)ଠାରୁ ୨୬ ହଜାର ପୃଷ୍ଠାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ହାର୍ଡକପି ମାଗିଛନ୍ତି। ଦ୍ବିତୀୟଟିରେ କୁହାଯାଇଛି ବିନା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନଦେଇ ଆଗକୁ ଇଡି ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ନକରନ୍ତୁ। ତେବେ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଏହି ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

source: https://www.indiatvnews.com

ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କେଟିଏସ୍ ତୁଳସୀ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟକୁ ନପଢି ଏହା ଜାଣିବା ଖୁବ୍ କଷ୍ଟକର ଯେ ଇଡି ତାଙ୍କ ଉପରେ କେଉଁ ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଓ ଇଡି ପାଖରେ ଏହା ସମ୍ପର୍କିତ କ’ଣ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି।   ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନଦେଇ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଇଡି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛି ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବେଆଇନ। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କେଟିଏସ୍ ତୁଳସୀଙ୍କ ତର୍କ ପରେ ଇଡିର ଓକିଲ ଡିପି ସିଂହ ଏହାକୁ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ବିରୋଧ କରି କହିଥିଲେ ଏହା ସବୁ କେବଳ ଯାଞ୍ଚ କାମକୁ ଲଟକାଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ ଖରାପରୁ ଖରାପ ଲାପଟପକୁ ନେଇ କୋର୍ଟ ଯଦି ଆସିଯିବେ ତେବେ ଏହି ସବୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ  ଯାହା ହାର୍ଡଡିସ୍କରେ ଦେଇଚୁ ତାକୁ ଖୋଲିକି କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଦେଖାଇ ଦେବୁ।

source: http://prashantghai.com

  ବିତର୍କ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଇଡିର ଓକିଲ କହିଥିଲେ ୨୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପୃଷ୍ଠାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ମଗାଯାଉଛି। ଭାବନ୍ତୁ ଏଥିରେ କେତେ କାଗଜ ନଷ୍ଟ ହେବ ଓ ଇକୋ-ସିଷ୍ଟମ ପାଇଁ ତାହା କେବେ ଭଲ ବୋଲି କହିହେବନି। ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ ଇଡିକୁ କହିଥିଲେ କ’ଣ ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ କାଗଜର ହାର୍ଡ କପି ଦେଇ ପାରିବେ? ଏହାର ଜବାବରେ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଆମେ ସଫ୍ଟ କପି ପୂର୍ବରୁ ଦେଇସାରିଛୁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଉପରେ ଆପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରି ଭଦ୍ରାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଥିଲେ ସେ ସଫ୍ଟ କପି ଖୋଲି ହେଉନି। ଏହାପରେ ବିଚାରପତି ଇଡିକୁ ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ହାର୍ଡକପି ଦେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର