PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ରବିବାର ଖୋଲା ରହିବ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ଆରବିଆଇ ଜାରୀ କଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ଏହା ପଛରେ ରହିଛି ଏକ ବଡ଼ କାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୩: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ଅର୍ଥାତ୍ ରବିବାର ଦିନ ଦେଶର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଦେଣନେଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲା ରହିବ ବୋଲି କହିଛି ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ବ ବ୍ୟାଙ୍କ। ସପ୍ତାହ ଯାକ ଯେତେ ବ୍ୟସ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ କାହିଁକି ରବିବାର ଦିନ ସବୁ କାମ ଆପଣ ସବୁ କାମ ସହଜରେ କରିପାରିବେ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ପଛରେ ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ରହିଛି। ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଶେଷ ଦିନ ହେଉଛି ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧। ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ଦିନ ରବିବାର ପଡ଼ୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ସରକାରୀ ଦେଣନେଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲା ରଖିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏଥର ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଜାରୀ କରାଯାଇଥିବା ବୟାନରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ସରକାରୀ ଦେଣନେଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପେ’ ଆଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ରାତି ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ୩୧ ତାରିଖ ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ। ଏହି ଦିନ ଆରଟିଜିଏସ୍ ଏବଂ ଏନଇଏଫଟି ସହିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଇଲେକଟ୍ରୋନିକ ଦେଣନେଣ ବି ଚାଲୁ ରହିବ।

ଏସବିଆଇ ତାର ହୋଲ୍ଡରମାନଙ୍କୁ ଅନଲାଇନ ପ୍ରବଞ୍ଚନାରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି। ଡେବିଟ୍, କ୍ରେଡିଟ୍, ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଜରିଆରେ ହେଉଥିବା ପ୍ରବଞ୍ଚନା ପାଇଁ ହୋଲ୍ଡରକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଟିପ୍ସ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର