PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବିଲେଇ ଚୌପେଟ୍, ମଡେଲିଂ ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୨: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର କାର୍ଲ ଳଜେରଫେଲ୍ଡଙ୍କର ପ୍ୟାରିସରେ ୮୫ ବର୍ଷରେ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପରଲୋକ ହୋଇସାରିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପ୍ୟାରିସର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ହଲିଉଡରୁ ନେଇ ଅନଃର୍ଜାତୀୟ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଜଗତରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳି ଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କର ପୋଷା ବିଲେଇ ଚୌପେଟି ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ପଶୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି।କାର୍ଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କର ବିଲେଇ ୧୫୦ ମିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡ (ପ୍ରାୟ ୧୩୯୫ କୋଟି) ଟଙ୍କାର ମାଲିକାଣୀ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଲଙ୍କ ଏହି ବିଲେଇ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଜଗତର ସବୁଠାରୁ ନାମୀ ବିଲେଇ। କିଛି ସାକ୍ଷାତକାରରେ କାର୍ଲ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ଏହି  ବିଲେଇର ନାଁ ନେଇସାରିଛନ୍ତି।

source: https://www.jagran.com

  ନିଜର ଜିଦଖୋର ମିଜାଜ୍ ଓ ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ନେଇ ଚର୍ଚାରେ ରହୁଥିବା କାର୍ଲ ତାଙ୍କ ବିଲେଇକୁ କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଏପରିକି ସେ ତାଙ୍କର ବିଲେଇକୁ  ବିବାହ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଗୋଟେ ଥର ନିଜର ଇଛା ପ୍ରକାଶ କରିସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ବିଲେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଷ୍ଟାଟସ୍ ଅପଡେଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ।  ଟ୍ବିଟରରେ ୨୭୦୦୦, ଫେସବୁକରେ ୧୨୭୬ ଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ୧୨୦୦୦୦ ଫଲୋଅର୍ସ ରହିଛନ୍ତି।


source: https://www.jagran.com

  ବିଲେଇର ପସନ୍ଦ –ନାପସନ୍ଦର  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ କାର୍ଲ ତାଙ୍କର ଏହି ବିଲେଇ ପାଇଁ ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।  ସେ ତାଙ୍କ ବିଲେଇ ଦ୍ବାରା ମଡେଲିଂ କରାଉଥିଲେ। ଏହି ବିଲେଇର ଜୀନଶୈଳୀ କୌଣସି ରାଜକୁମାରୀ ଠାରୁ କମ୍ ନଥିଲା। ବିଲେଇଟି ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡିନର ଟେବଲ, ଆଇପ୍ୟାଡ୍, ରହିଛି। କାର୍ଲ ଏହି ବିଲେଇ ନାଁରେ ଏକ ବହି ଲେଖିଛନ୍ତି। ତା ଛଡା ବହୁ ସୁପର ମଡେଲଙ୍କ ଠାରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବିଲେଇଟିର ଫଟୋ ରହିଛି।