PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯାଇପାରିବେ ପରିବାର ଲୋକେ, ବିସିସିଆଇ ରଖିଲା ଏହି ସବୁ ସର୍ତ୍ତ

https://indianexpress.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୬।୮:ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କନଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ ପାଇଁ ମାନକ ସଞ୍ଚାଳନ ପକ୍ରିୟା(ଏସଓପି)କୁ କଡା ଭାବରେ ଲାଗୁ କରିବାର ସବୁ ପ୍ରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିନେଇଛି। ୟୁଏଇରେ ସୁରକ୍ଷିତ ବାତାବରଣ ଭିତରେ ଆଇପିଏଲ କରାଇବା ନେଇ ବୋର୍ଡ ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜକୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଏସଓପି ଦ୍ବାରା ଅବଗତ କରାଇ ଦେଇଛି।

ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜକୁ  ଦିଆଯାଇଥିବା ଏସଓପିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଖାଲି ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ବିସ୍ତାରିତ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ ଭାବରେ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ। ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସିଂ ଜାରି ରଖିବାପାଇଁ ଟିମର ବୈଠକ ବାହାରେ ହେବ। ୟୁଏଇରେ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ କୌଣସି ‘ଟସ୍ ମସ୍କାଟ’ ରହିବନି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ବିସିସିଆଇ ପାଖରେ ପ୍ରାୟୋଜନରୁ ରୋଜଗାରର ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ନାହିଁ।

ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ଖେଳାଳି ଓ ସର୍ପୋଟ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ। ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏସଓପିରେ କୁହାଯାଇଛି ଟିମ ଖାଲି ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ରଖିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମିଳିପାରି। କେବଳ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହିଁ ପଡିଆ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ଆଉ କେହି ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ଏହି କାରଣରୁ ଷ୍ଟାଡିମୟରେ ଅଧିକ ସ୍ଥାନ ରହିବ। ଏହା ସହିତ ଟିମକୁ ଇଲୋଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଟିମ୍ ସିଟର ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏବେ କ୍ୟାପଟେନ୍ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ୍ ସୁଚୀର ହାର୍ଡ କପିକୁ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ।

ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ (ଯେଉଁଥିରେ ଫିଜିଓ, ମାଲିସ୍ କରିବା ଲୋକ ରହିଛନ୍ତି) ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଖେଳାଳି(ମାଲିସ ସମୟରେ)ଙ୍କ ସହିତ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିବାର ଦରକାର ପଡେ ତାଙ୍କୁ ପିପିଇ କିଟ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ହେବ। ଖେଳାଳି ଓ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଶକ୍ତ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ସେମାନେ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ନିଜର ହୋଟେଲକୁ ଫେରି ଗାଧୋଇବେ।