PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଧମକ ଦେଲା ଇରାନ୍, କହିଲା ଶୀଘ୍ର ଆତଙ୍କବାଦ ଉପରେ ଲଗାମ୍ ଲଗାଅ ନଚେତ୍…

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୩: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁ ଦେଶର ମେନ୍ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଯାଇଛି । ଫ୍ରାନ୍ସ, ଆମେରିକା, ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ସହିତ ଆହୁରି ଅନେକ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ପିଏମ୍ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗେଇବା ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । ଇରାନ୍, ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଯେ ଯଦି ପାକ୍ ଆତଙ୍କବାଦ ଉପରେ ଲଗାମ ନଲଗାଏ ତେବେ ପାକ୍-ଇରାନ୍ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିପାରେ ।

ଫୋନରେ ଇରାନ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହସନ ରୁହାନୀ ପାକିସ୍ତାନ ପିଏମ୍ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ଦେଖିଲୁଣି । ଏବଂ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିର । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାହା ଭଲ ପାଇଁ କାମ କରନ୍ତିନି । ତେଣୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଖତମ କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଓ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ୍ ।

ରୁହାନୀ କହିଛନ୍ତି ସେ ପାକ୍ ପିଏମଙ୍କୁ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମୁଳପୋଛ୍ କରିବା ପାଇଁ  ପାକକୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଇରାନ୍ ସବୁବେଳେ ତତ୍ପର ଅଛି । ରୁହାନୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପାକ୍ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ସେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ଇରାନ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଦିନ ତଳେ ପୁଲୱାମା ଭଳି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୨୭ ଯବାନଙ୍କ ମୃତ୍ଯୁ ହୋଇଥିଲା । ଇରାନ୍-ପାକ୍ ବର୍ଡରରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପଛରେ ଜୈଶ-ଉଲ-ଅଦଲର ହାତ ଥିଲା ।