ଭାରତ ପରେ ଏବେ ଏହି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦେଲା ଚେତାବନୀ, ‘ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୨: ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏବେ ସବୁଆଡୁ ଚାପ ପଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ଇରାନ୍ ମଧ୍ଯ ଶୁକ୍ରବାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ  ଆତଙ୍କୀ ସଙ୍ଗଠନ ଉପରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ତାଗିଦ୍ କରିଛି । ଇରାନର କୁଦେ ସେନାର କମାଣ୍ଡର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଯେମିତି ପଡୋଶୀ ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦ ନ ଖେଳାଉ । ଯଦି ସେ ଏମିତି କରେ ତେବେ ତାକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଇରାନ୍ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ବର୍ଡରରୁ ଇରାନର ସିସ୍ତାନ-ବଲୁଚିସ୍ତାନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ୧୩ ଫେବୃୟାରୀରେ କିଛି ଆତଙ୍କୀ ରେଭ୍ଯୁଲ୍ସନାରୀ ଗାର୍ଡ୍ସଙ୍କ ଏକ ବସ୍ ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ୨୭ ଜଣ ମୃତ୍ଯୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣର ମୁଖ୍ଯ ଆତଙ୍କୀ ଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ହଫିଜ୍ ମହମ୍ମଦ ଅଲ୍ଲୀ ।

୧୪ ଫେବୃୟାରୀରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଜଣ ଯବାନ୍ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣର ମୁଖ୍ଯ ଦୋଷୀ ଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ । କହିରଖୁଛୁ ୟୁଏନଏସସି ମଧ୍ଯ ଗୁରୁବାର ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବାପା-ମାଆଙ୍କ ଭୋକଶୋଷର ମୂଲ୍ୟ ରଖିଲେ ପିଲା – ପାଠପଢ଼ି ସ୍ୱପ୍ନକୁ କଲେ ସାକାର

ଭାରତରେ ଜୁରାସିକ୍‌ କାଳର ପତ୍ର ଅବଶେଷ

କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ବଳିପଡିବେ ୫ ଲକ୍ଷ ସାର୍କ- ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗାଣାରେ ବୋରୱେଲ୍‌ ଖୋଳାଇବେ – ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର

ଅନଲକ୍‌-୫ରେ ଖୋଲିପାରେ ସିନେମା ହଲ୍‌ ସହ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ

ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ବାଲେଶ୍ଵର ଓ ତିର୍ତ୍ତୋଲ୍ ଭୋଟ୍