PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ରାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଉପକୂଳରେ ବଢ଼ିବ ତାତି, କାଲି ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ଗଜପତି : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍ ପରିସରରେ ଥିବା ପାର୍କିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୫ଟି କାର୍‌
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି, ୨ ମୃତ ୫ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭାରତ ପରେ ଏବେ ଏହି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦେଲା ଚେତାବନୀ, ‘ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ’

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୨: ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏବେ ସବୁଆଡୁ ଚାପ ପଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ଇରାନ୍ ମଧ୍ଯ ଶୁକ୍ରବାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ  ଆତଙ୍କୀ ସଙ୍ଗଠନ ଉପରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ତାଗିଦ୍ କରିଛି । ଇରାନର କୁଦେ ସେନାର କମାଣ୍ଡର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଯେମିତି ପଡୋଶୀ ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦ ନ ଖେଳାଉ । ଯଦି ସେ ଏମିତି କରେ ତେବେ ତାକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଇରାନ୍ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ବର୍ଡରରୁ ଇରାନର ସିସ୍ତାନ-ବଲୁଚିସ୍ତାନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ୧୩ ଫେବୃୟାରୀରେ କିଛି ଆତଙ୍କୀ ରେଭ୍ଯୁଲ୍ସନାରୀ ଗାର୍ଡ୍ସଙ୍କ ଏକ ବସ୍ ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ୨୭ ଜଣ ମୃତ୍ଯୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣର ମୁଖ୍ଯ ଆତଙ୍କୀ ଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ହଫିଜ୍ ମହମ୍ମଦ ଅଲ୍ଲୀ ।

୧୪ ଫେବୃୟାରୀରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଜଣ ଯବାନ୍ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣର ମୁଖ୍ଯ ଦୋଷୀ ଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ । କହିରଖୁଛୁ ୟୁଏନଏସସି ମଧ୍ଯ ଗୁରୁବାର ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର