ଭାରରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ ହନି ଟ୍ରାପରେ ଶିକାର ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଟ୍ରେନିଙ୍ଗ: ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଦିଆହେଉଛି ତାଲିମ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୩୧/୮:ଚୀନ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଭାରତୀ ଯବାନଙ୍କୁ ହନି ଟ୍ରାପରେ ଫସାଇବା ପାଇଁ ବଡ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଜାଲ ବିଛାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସର୍ତ୍ତକ ସୂଚନା ଜାରିକରାଯାଇଛିା । ପାକିସ୍ତାନର ହନିଟ୍ରାପରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଛି। ସେନା ଓ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀର ଯବାନଙ୍କୁ  ଫୋନ କରି ହନିଟ୍ରାପରେ ଫସାଇବା ବିଷୟରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଉଛି।

ସେନା ଯବାନଙ୍କ ପରେ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀଙ୍କ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ହନି ଟ୍ରାପ ଜାଲରେ ଫସାଇବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ହୋଇଛି। ସୀମାରେ ଜଗୁଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଫୋନ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଗୋପନୀୟ ତଥ୍ୟ ଗୁଡିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ  ପାକିସ୍ତାନ  ମହିଳା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଉଛି। ଏହାଛଡା ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଚୀନ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଯୁବତୀମାନଙ୍କ ଫେସବୁକ, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବା ସହ  ଅର୍ଦ୍ଧସମାରିକ ବାହିନୀଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାର ମାନଙ୍କ ଫୋନ ନମ୍ବର ଡାଟା ବେସ୍ ତିଆରି କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମିଲିଟାରୀ ମିଡିଆ ବିଭାଗରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପଦ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି –

ପାକିସ୍ତାନ ଫାତିମା ଜିତ୍ରା ମହିଳା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମହିଳାଙ୍କ ଭର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିର ସୂଚନା ମୁତାବିକ କେବଳ ପାକିସ୍ତାନି ମିଲିଟାରି ମିଡିଆ ବିଭାଗରେ ପାଇଁ ଏହି ପଦ ରହିଛି । ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପରିଚାଳନାର ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ରହିବା ସହ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆରେ କାମ କରିବା ଅନୁଭବ ଥିବା ନିହାତି ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଟାଇପିଙ୍ଗ୍‌, କୋଡିଙ୍ଗ, ଫଟୋ  ଭିଡିଓ ଏଡିଟିଙ୍ଗ, ଭଳି କାମ କରିପାରୁଥିବା ମହିଳା ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କାମକରିବାକୁ ଇଂଲିଶ ଶିକ୍ଷା ରହିବା ସହ ସିଶେଷ ବିବରଣୀ ବା ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବ । ଏହି ନିଯୁକ୍ତିକୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ହନିଟ୍ରାପ  ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତି ନଜର ଦିଆଯାଉଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

କ୍ଷୀପ୍ର ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ହନିଟ୍ରାପର ମାମଲା

ଆର୍ମିଙ୍କ ଯବାନଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀର ଯବାନଙ୍କୁ ହନିଟ୍ରାପ ଫସେଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଛି ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦୁଇ ଦେଶ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସୀମାରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଛନ୍ତି। ଏବେ ଚୀନ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ମହିଳା ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ପକାଇ ଗୁପ୍ତତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ତରୁଣୀ ମହିଳାଙ୍କ ଫେସବୁକ, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ସାହାଯ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧ ସାମରିକ ଜବାନଙ୍କୁ ଫସାଇବାପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି ।

କିପରି ଭାରତୀୟ ଜବାନଙ୍କୁ ହନିଟ୍ରାପରେ ଫସାଇ ପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲୁଚା ଛପା ଭାବରେ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଚୀନ୍ ଦେଉଛି ଟୀକା, ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଜଣାଇଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଧମକ

ବିବାହ ପାଇଁ ଧର୍ମପରିବର୍ତ୍ତନ ବୈଧ ନୁହେଁ, ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଖଇନି ଖାଇବାର ନିଶା: ଅଧାବାଟରେ ଟ୍ରେନର ଚେନ୍ ଟାଣି କିଣିବାକୁ ଗଲେ ଯାତ୍ରୀ, ଧରାପଡିବା ପରେ…

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏକତା ଦିବସ: ଲୌହ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ସହ ପରେଡରେ ସାମିଲ ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ଲଦାଖ୍‌ରେ ଯବାନଙ୍କୁ ସାଲ୍ୟୁଟ୍‌ କରିଥିବା ଶିଶୁକୁ ୨.୫ଲକ୍ଷ ଦେଲା ବିଜେପି ସାଂସଦ

ବିହାର ନିର୍ବାଚନ: ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବହୁ ମହାରଥୀ ଦେବେ ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା, ଉତ୍ତର ବିହାର ଉପରେ ସମସଙ୍କ ନଜର