PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ବାଂଲାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ନିନ୍ଦାକରି ୧୫୦ ଦେଶରେ ଆନ୍ଦୋଳନ, ହିନ୍ଦୁ ହତ୍ୟାର କଡା ବିରୋଧ କଲା ଇସ୍କନ ସଂଗଠନ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଂଲାଦେଶର ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଏବେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ଆଜି ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଟି ଦେଶରେ ସମସ୍ତ ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିରରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ବାଂଲାଦେଶର ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଉଛି ।

ବାଂଲାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିରକୁ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି, ଇସ୍କନ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଗଭୀର ଦୁଖିତ । ଏହି କାରଣରୁ ଆମେରିକା, ରୁଷ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଭାରତ ସମେତ ୧୫୦ ଟି ଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ଲୋକମାନେ ବାଂଲାଦେଶରେ ରହୁଥିବା ସଂଖ୍ୟାଲଘୁମାନଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହୋଇ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସୁରକ୍ଷା ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।

ବାଂଲାଦେଶରେ ୧୭ ଟି ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଆସୁଛି । ହିଂସାକାରୀ ମାନେ ବାଂଲାଦେଶର ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିରକୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୁର୍ଗା ପେଣ୍ଡାଲ ମଧ୍ୟ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୬ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଅନେକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି । ଏଥିରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୋଲକାତାର ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ବାଂଲାଦେଶରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କ ଫଟୋ ସାମ୍ନାରେ ଦୀପ ଜାଳିବା ସହ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା । ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଇସ୍କନର ୭୦୦ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ଏହି ବିରୋଧ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ । ଲୋକମାନେ ଏଥିରେ ଭଜନ-କୀର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର