PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ମୃତ୍ୟୁର ତାଣ୍ଡବ ପରେ ବି ଇଟାଲୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଡରାଇ ପାରିନି କରୋନା, ବାଲକୋନୀରେ ଗୀତ ଗାଉଥିବା ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୩:  କ’ଣ ନାଚିଲେ, ଗୀତ ଗାଇଲେ ଓ ଗୀତାର ବଜାଇଲେ ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ମହାମାରୀ ରୂପ ନେଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସରୁ ରକ୍ଷା ପାଇ ହେବ କି? ବୋଧହୁଏ ଏହାର ଜବାବ୍ ନାଁ ବୋଲି ଆସିବ। କିନ୍ତୁ କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ସେହି ଦେଶ ବିଷୟରେ ଯେଉଁଠି ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ଭାଇରସ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆମେ କଥା ହେଉଛି ଇଟାଲୀ ବିଷୟରେ।  ଚୀନ୍ ପରେ କରୋନାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗସ୍ତ ଦେଶ ହେଉଛି ଇଟାଲୀ। ସେଠାରେ ଏବେ କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୮୦୯ରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୪,୭୪୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ  ପରିବେଶ ମଧ୍ୟରେ ଇଟାଲୀର ଲୋକମାନେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଦୃଢତାର ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣେଇଛନ୍ତି ଏଭଳି ବାଟ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଯେଉଁଠି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ  ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଯେଉଁମା​‌ନେ ଘର ଭିତରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ମହାମାରୀ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ନିଜ ଭିତରେ ସକାରତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାର ଏବଂ ମନୋବଳ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଇ ଗୀତାର ବଜାଉଛନ୍ତି।

ନିକଟରେ ଟ୍ବିଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜର ବାଲକୋନୀରେ ଠିଆ ହୋଇ ଗୀତ ଗାଇବା ସହ ଗୀତାର ବଜାଉଛନ୍ତି।

ଏଭଳି ଗୀତ ଗାଇ ନିଜକୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କରୋନା ଭୟଠାରୁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। କରେନା ଭୟ କାରଣରୁ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଲୋକମାନେ ଘର ଭିତରେ ଏକ ପ୍ରକାର ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୧.୬କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ୍ ଡାଉନ  ହୋଇ ରହିବାକୁ ପଡିଛି।

ଏକୁଟିଆପଣକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଏଭଳି ଗୀତ ଗାଉଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ଏଭଳି ଖରାପ ସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଇଟାଲୀର ଲୋକଙ୍କର ମନୋବଳକୁ ନିହାତି ପକ୍ଷେ ସଲାମ୍ କହିବାକୁ ପଡିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର