PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଦ୍ମପୁର ପୁଲିସକୁ ମିଳିଲା ବଡ ସଫଳତା- ୬୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୫ ଗିରଫ, ଦୁଇଟି କାର୍ ଜବତ
  • ||
  • ଯୁବନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମହାପାତ୍ର ବିଜେଡିରୁ ନିଲମ୍ବିତ – ଦଳ ବିରୋଧରେ ଅରୁଚିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ଓ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଆଚରଣର ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ବେଳେ ଧରିଲା ନିଆଁ, ଫୁଟିଲା ୪ ସିଲିଣ୍ଡର

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଯାଁଳା,୨୭ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ/ଆ.ପ୍ର): ଜଟଣୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଦନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ବେଳେ ନିଆଁ ଲାଗି ଲଗାତର ୪ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି । ଖବରପାଇ ୩ଟି ଦମ୍‌କଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଘଟଣକୁ ରୋକାଯାଇ ପାରିଛି । ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବିଶେଷ କିଛି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟି ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାସ ଫିଲିଂ କରୁଥିବା ଦୋକାନୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବେଆଇନ୍‌ ଗ୍ୟାସ୍‌ କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଁଳା ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।
ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମଦନପୁରର ଗ୍ରାମର ସୁଶୀଲ୍‌ ଜେନା ଗାଁ ମୁଣ୍ଡ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ଦୋକାନ କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାବେଳେ ସେ ଏକ ଛୋଟ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟାଙ୍କିରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଲାଇନ୍‌ କଟି ଯାଇଥିଲା । ସୁଶୀଲ୍‌ ଏକ ମହମବତୀ ଲଗାଇ ସିଲିଣ୍ଡର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ବେଳେ ମହମବତୀରୁ ଛୋଟ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଟାଙ୍କି ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିବା ସହ ସୁଶୀଲଙ୍କ ହାତ ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିଲା । ଭୟରେ ସେ ସିଲିଣ୍ଡର ଛାଡ଼ି ଦୂରକୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଘର ଭିତରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ସିଲିଣ୍ଡର ଗୁଡ଼ିକରେ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିଥିଲା । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟାକ ପରେ ଗୋଟାଏ ସିଲିଣ୍ଡର ନିଆଁ ଲାଗି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ଗ୍ୟାସ୍‌ ଦୋକାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଜାଣି ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଲୋକମାନେ ଯିଏ ଯୁଆଡ଼େ ପାରିଲେ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ । ବିସ୍ଫୋରଣ ଶଦ୍ଦରେ ପୂରା ଗାଁ ଥରି ଉଠିଥିଲା । ସେତେବେଳକୁ ଦୋକାନ ଘରେ ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ୭/୮ଟି ଛୋଟ ଟାଙ୍କି ମଧ୍ୟ ଜଳିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । ନିଆଁର ପ୍ରକୋପ ଏତେ ଜୋର ଥିଲା ଯେ, ଘରର ଝରକା ଫଟାଇ ନିଆଁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଥିଲା । ଖବରପାଇ ଜଟଣୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩ଟି ଦମ୍‌କଳ ଗାଡ଼ି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସେମାନେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ । ଘର ଭିତରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଗୁଡ଼ିକ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇ ଘରର କାନ୍ଥ ସବୁ ଫଟାଇ ଦେଇଥିଲା । ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ରଖିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଁଳା ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ଗାଁ ମୁଣ୍ଡ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଦୋକାନଟି ଥିବାରୁ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଘଟଣରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି ।