PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ବେଳେ ଧରିଲା ନିଆଁ, ଫୁଟିଲା ୪ ସିଲିଣ୍ଡର

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଯାଁଳା,୨୭ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ/ଆ.ପ୍ର): ଜଟଣୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଦନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ବେଳେ ନିଆଁ ଲାଗି ଲଗାତର ୪ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି । ଖବରପାଇ ୩ଟି ଦମ୍‌କଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଘଟଣକୁ ରୋକାଯାଇ ପାରିଛି । ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବିଶେଷ କିଛି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟି ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାସ ଫିଲିଂ କରୁଥିବା ଦୋକାନୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବେଆଇନ୍‌ ଗ୍ୟାସ୍‌ କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଁଳା ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।
ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମଦନପୁରର ଗ୍ରାମର ସୁଶୀଲ୍‌ ଜେନା ଗାଁ ମୁଣ୍ଡ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ ଦୋକାନ କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାବେଳେ ସେ ଏକ ଛୋଟ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟାଙ୍କିରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ରିଫିଲିଂ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଲାଇନ୍‌ କଟି ଯାଇଥିଲା । ସୁଶୀଲ୍‌ ଏକ ମହମବତୀ ଲଗାଇ ସିଲିଣ୍ଡର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ବେଳେ ମହମବତୀରୁ ଛୋଟ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଟାଙ୍କି ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିବା ସହ ସୁଶୀଲଙ୍କ ହାତ ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିଲା । ଭୟରେ ସେ ସିଲିଣ୍ଡର ଛାଡ଼ି ଦୂରକୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଘର ଭିତରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ସିଲିଣ୍ଡର ଗୁଡ଼ିକରେ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିଥିଲା । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟାକ ପରେ ଗୋଟାଏ ସିଲିଣ୍ଡର ନିଆଁ ଲାଗି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ଗ୍ୟାସ୍‌ ଦୋକାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଜାଣି ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଲୋକମାନେ ଯିଏ ଯୁଆଡ଼େ ପାରିଲେ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ । ବିସ୍ଫୋରଣ ଶଦ୍ଦରେ ପୂରା ଗାଁ ଥରି ଉଠିଥିଲା । ସେତେବେଳକୁ ଦୋକାନ ଘରେ ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ୭/୮ଟି ଛୋଟ ଟାଙ୍କି ମଧ୍ୟ ଜଳିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । ନିଆଁର ପ୍ରକୋପ ଏତେ ଜୋର ଥିଲା ଯେ, ଘରର ଝରକା ଫଟାଇ ନିଆଁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଥିଲା । ଖବରପାଇ ଜଟଣୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩ଟି ଦମ୍‌କଳ ଗାଡ଼ି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସେମାନେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ । ଘର ଭିତରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଗୁଡ଼ିକ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇ ଘରର କାନ୍ଥ ସବୁ ଫଟାଇ ଦେଇଥିଲା । ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ରଖିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଁଳା ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ଗାଁ ମୁଣ୍ଡ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଦୋକାନଟି ଥିବାରୁ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଘଟଣରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି ।