PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ନାଚିଲେ ପୋଲିସ ଏସପି, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ହେଲା ?

ଭୋପାଳ,୧୭।୩: ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ନାଚ କରି ଶେଷରେ ଚାକିରି ହରାଇଲେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ। ଜବଲପୁରର ପୋଲିସ ଏସପି ଅମିତ ସିଂହଙ୍କୁ କମଲନାଥ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲଖନ ଘନଘୋରିଆଙ୍କ ସହ ଏକ ବିବାହରେ ଉତ୍ସବରେ ନାଚିବା ଭାରି ପଡିଛି। ନାଚିବା ସମୟର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଏସପିଙ୍କର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଖୁବ୍ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ଏହାପରେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଭିଏଲ କାନ୍ତାରାଓ୍ବ  ଏହି ମାମଲାରେ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଥଲେ କରିଥିଲେ। ଏସପି ଅମିତ ସିଂହଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନିମିଷ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଜବଲପୁର ଏସପି କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ୨୧ ଫେବୃଆରୀରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ  ଭିବେକରାଜ ସିଂହ କୁକରେଲଙ୍କ ଭାଇ ବିନୟରାଜଙ୍କ ବିବାହ ଥିଲା। ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପାଇ ଜବଲପୁର ଏସପି ଅମିତ କୁମାର ସିଂହ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ନାଚ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବ୍ରିଜେଶ ଲୁଣାଓ୍ବତଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେପିର ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ। ଏହି ପତ୍ରରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଜବଲପୁର ଏସପି ଅମିତ ସିଂହ ରାଜ୍ୟର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲଖନ ଘନଘୋରିଆ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଜୟ ଘନଘୋରିଆଙ୍କ ସହ ନାଚୁଥିଲେ। ଜୟ ଘନଘୋରିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବହୁ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି। ଅପରାଧିକଙ୍କ ସହ ନାଚ କରିବାର ଅର୍ଥ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପରିହାସ କରିବା। ଏଭଳି ନୃତ୍ୟ କରିବା ଦ୍ବାରା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏସପିଙ୍କର ଘନିଷ୍ଠତା ଦେଖାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର