PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଜୟଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାର ଜାମିନ ହାଇକୋର୍ଟରେ ନାମଞ୍ଜୁର

ସମ୍ବଲପୁର,: ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଜୟଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାର ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରୁ ହୋଇସାରିଥିଲା । ଆଉ ଆଜି ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ତାର ଜାମିନକୁ ନାମଞ୍ଜୁର କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ମାମଲାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ବିଚାରକୁ ନେବା ସହିତ ଏହାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତର ଜାମିନକୁ ନାମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିଚାରପତି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଗତ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ରହସ୍ୟଜନକ ଭାବେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ସମ୍ବଲପୁର ନନ୍ଦପଡାର ଜୟଶ୍ରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ପୁଲିସ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲା ।

ଆଉ ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ଷ୍ଟେସନ୍‌ ଡାଏରି କରି ଚୁପ୍‌ ବସିଥିବା ଟାଉନ ଥାନା ପୁଲିସ ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୨୧ ତାରିଖରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହିତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ବୁର୍ଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡସିଂହାରୀ ନିକଟରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ପାଇ ଏକାଧିକ ବାର ଜେସିବି ମେସିନ୍‌ ଲଗାଇ ଖନନ କରିଥିଲା । ଆଉ ସେଠାରୁ ସଂଗୃହୀତ କିଛି ମୁଣ୍ଡର ଖପୁରୀକୁ ଡିଏନ୍‌ଏ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା । ତେବେ, କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସ ଏହି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲାର ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛି ।

ଏହାର ବିଚାର ସମ୍ବଲପୁର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଜୟଶ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅ ବିଜୟିନୀ ମାଁଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ତାଙ୍କ ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ବସନ୍ତ ସମ୍ବଲପୁର ଅତିରିକ୍ତ ସେସନ୍ସ ଜଜ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହା ନାମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ହାଇକୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଆଜି ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଜରିଆରେ ଏହାର ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା । ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଏସ୍‌.କେ. ସାହୁ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରି ମାମଲାର ଗମ୍ଭୀରତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜାମିନ ସମ୍ଭବପର ନୁହେଁ ବୋଲି ନାକଚ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜୟିନୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱଜିତ ପଶାୟତ ଏବଂ ସୌମ୍ୟ ସୁନ୍ଦର ଦାସ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର