PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ବଙ୍କର

ଜମ୍ମୁ,୨।୩: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରଶାସନ ଆଜି ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲାରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବଙ୍କର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଗତ ୫ ଦିନରେ ଏହି ଦୁଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏକ ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ସୀମା ଆରପଟୁ ଗୁଳିକାଣ୍ଡକୁ ଦେଖି ସରକାର ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୨୦୦-୨୦୦ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବଙ୍କରକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

source: https://www.news18.com

ପ୍ରଶାସନ ଏହି ବଙ୍କରକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି ଓ କହିଛି ଏ ବିଷୟରେ କୋ​‌ଷ ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ବିଭାଗ ଜରିଆରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବ। କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ  ଏହି ବଙ୍କର ଆଗାମୀ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସୀମାପାରରୁ ହେବାକୁ ଥିବା ଗୁଳିମାଡ ବେଳେ ବଙ୍କର ବିଶେଷ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ବେଳେ ସୀମା ନିକଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯିବ।