PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ବଙ୍କର

ଜମ୍ମୁ,୨।୩: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରଶାସନ ଆଜି ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲାରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବଙ୍କର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଗତ ୫ ଦିନରେ ଏହି ଦୁଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏକ ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ସୀମା ଆରପଟୁ ଗୁଳିକାଣ୍ଡକୁ ଦେଖି ସରକାର ପୁଞ୍ଚ ଓ ରାଜୌରି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୨୦୦-୨୦୦ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବଙ୍କରକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

source: https://www.news18.com

ପ୍ରଶାସନ ଏହି ବଙ୍କରକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି ଓ କହିଛି ଏ ବିଷୟରେ କୋ​‌ଷ ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ବିଭାଗ ଜରିଆରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବ। କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ  ଏହି ବଙ୍କର ଆଗାମୀ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସୀମାପାରରୁ ହେବାକୁ ଥିବା ଗୁଳିମାଡ ବେଳେ ବଙ୍କର ବିଶେଷ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ବେଳେ ସୀମା ନିକଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯିବ।