PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

କିଶତଓ୍ବାଡା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆରଏସ୍ଏସ୍ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମୃତ

ଶ୍ରୀନଗର,୯।୪: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବଂୟସେବକ ସଂଘ (ଆରଏସ୍ଏସ୍)ର ନେତା ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଆଜି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।  ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତଗତ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।   ଆକ୍ରମଣ କରି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଖସି ଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରିଦିଆଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ କିଶତଓ୍ବାଡାର ହସ୍ପିଟାଲାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ, ଏହି ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେଠାରେ ପହଁଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳିମାଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଡ ଏହାର ପାଲଟା ଜବାବରେ ଗୁଳି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ।  ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଗାର୍ଡଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏବେବି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।   

ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧି ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା। ଗୁଳି ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ହସ୍ପିଟାଲ ଆଖପାଖରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଥିବା ରୋଗୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଦି ଆସିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକ ସେଠାରୁ ଖସିଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।ତେବେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧି ଆସିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକ ମହିଳା ନା ପୁରୁ​‌ଷ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ଆକ୍ରମଣ ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚି ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଘେରାଉ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାସହ ତଲାସୀ ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। ପରିସ୍ଥିତି ଏବେ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ରହିଥିବାରୁ କର୍ଫ୍ୟୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର