PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ସୀମାରେ ତିକ୍ତତା ବଢିବା ପରେ ୮ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ: ବଢିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଫେରିଆସିଲା ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍

source;www.tribuneindia.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ସୀମାରେ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଏୟାରପୋର୍ଟ୍ସରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।  କଶ୍ମୀର ଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ କମର୍ସିଆଲ ଉଡାଣକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟକୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜମ୍ମୁ, ଲେହ ଓ ଶ୍ରୀନଗରରେ ସବୁ ପ୍ରକାର କମର୍ସିଆଲ ଉଡାଣକୁ ଅନିଶ୍ଚିତକାଳ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ପଞ୍ଜାବ, ଚଣ୍ଡିଗଡ, ଅମୃତସର ଓ ପଠାନକୋଟରେ ମଧ୍ଯ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଉପରୋ ରୋକ୍ ଲଗାଯାଇଛି ।

ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଦେହରାଡୁନ୍ ଜୋଲିଗ୍ରାଣ୍ଟ ଓ ହିମାଚଳର କାଙ୍ଗଡାର ଗଗ୍ଗଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ(ଧର୍ମଶାଳା ଯିବାପାଇଁ ଏହି ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ)କୁ ମଧ୍ଯ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲା । ପାକ୍ ବିମାନ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୌଶେରା ସେକ୍ଟରର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭାରତର କଡା ଜବାବରେ ଫେରିଯାଇଥିଲା ।