PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନରେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ, ୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜନପଥ ବନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଆଜି ପୁଣି ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ହୋଇପଡିଛି ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକ । ଗୋଟିଏ ଓଳି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଜାମରେ ଫସିଯାଇଥିଲେ ରାଜଧାନୀବାସୀ । ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜନପଥରେ ଚକାଜାମ ହୋଇଥିଲା । ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ରାଜଧାନୀର ଏହି ପ୍ରମୁଖ ଛକ । ଦୁର୍ଦଶା ସେତିକିରେ ଥମିନଥିଲା, ଟ୍ରାଫିକ ଜାମରେ ଫସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିଥିଲା ।
ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ଆଜି ପାଖ।।ପାଖି ୭ରୁ ଅଧିକ ସଂଗଠନ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲା । ସମସ୍ତ ସଂଘର ହଜାର ହଜାର ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ରେଳଷ୍ଟେସନ ପଟୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲେ । ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ଯାଏଁ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିଲା । ଫଳରେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟନର ଗୋଲେଇ ଛକରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ପ୍ରତି ସଂଘର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଉଭୟ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଅଧଘଣ୍ଟାଏ ଧରି ଗାଡିମଟର ଅଟକି ରହୁଥିଲା ।
ଆଜି ଜୀବିକା ମିଶନ ଏମ୍‌ବିକେ ଓ ସିଆର୍‌ପିର ମହିଳାଙ୍କ ସଂଘ ସବୁଠୁ ବଡ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଥିଲା । ହଜାର ହଜାର ମହିଳା ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିଲେ । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ୨ ଯାଏଁ ଜନପଥକୁ ପୁରା କବଜା କରିନେଇଥିଲେ । ରାସ୍ତାର ଏପାଖ ସେପାଖରେ କାହାରିକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ସାମ୍ନାରେ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାଉପରେ ବସିରହି ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଗାଡିମଟରଗୁଡିକ ରାଜମହଲରୁ ଏଜି ଛକ ଦେଇ ରାମମନ୍ଦିର ରାସ୍ତାରେ ବାହାରିଥିଲେ । ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ପର୍ବରେ ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ଥିବା କ୍ୱାଟର୍ସ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ହାଲତ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲା । ଦିନ ତମାମ ଗୃହବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିବା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର