PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

କରୋନା କାଳରେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ: ବଜାରକୁ ପିପିଇ କିଟ୍ ଓ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ଆସିଲା କାହ୍ନା

https://aajtak.intoday.in/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୮: କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ କୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀର ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି । ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ବଜାରକୁ ସଜ କରାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ କାହ୍ନା ମୂର୍ତ୍ତି ଉପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ବାଳ ଗୋପାଳ ମୂର୍ତ୍ତିରେ କେଉଁଠି ପିପିଇ କିଟ୍ ଓ କରୋନା କ୍ୟାପ୍ ପିନ୍ଧାଯାଇଛି ତ କେଉଁଠି ସର୍ଜିକାଲ୍ କ୍ୟାପ୍ ଓ ଫେସ୍ ସିଲ୍ଡ ସହିତ କାହ୍ନାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

କାହ୍ନା ମୂର୍ତ୍ତିରେ କପଡା ବ୍ୟତୀତ ଅଲଗା ଅଲଗା ସୁରକ୍ଷାର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି । କାହ୍ନା ମୂର୍ତ୍ତି ନେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହି ସନ୍ଦେଶ ଅତି ଉତ୍ତମ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହାଠୁ ଆଉ ଭଲ ମାଧ୍ୟମ କିଛି ହୋଇନପାରେ । ଦୋକାନୀମାନେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ପିପିଇ କିଟ୍, ମାସ୍କ, ସର୍ଜିକାଲ କ୍ୟାପ୍, ଫେସ ସିଲ୍ଡ ଓ କରୋନା କ୍ୟାପରେ ସଜାଯାଇଛି । ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ଦେଶ ପହଞ୍ଚାଇବା ।

ଜଣେ ଦୋକାନୀ କୁହନ୍ତି ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଜରିଆରେ ସାମାଜିକ ସନ୍ଦେଶ ଦେବା ଭଳି କାମ ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଯେମିତି କି ନ୍ୟୁ ମୋଟର ଭେଇକିଲ୍ ଆକ୍ଟ ସମୟରେ ମୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ସେ ହେଲମେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର