ସିଗାରେଟ୍ ପିଉନଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ଅତିରିକ୍ତ ୬ ଦିନ ଛୁଟି

ଟୋକ୍ୟ ୩/୧୨: ଆପଣ ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣୁଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ଟାଣୁନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଭଲ କଥା । ତେବେ ଭାବିନିଅନ୍ତୁ ଆପଣ ସିଗାରେଟ ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି । ଆପଣ ଅଫିସରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସିଗାରେଟ୍ ନଟାଣି ରହିପାରୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣିବା ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଉଠିକି ଯାଉଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଜିନିଷ ଦେଖୁଛି ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପାନୀ । ଦିନେ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛି ଯେ ତା ପାଖରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଡିଲ୍ ଅଛି । ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ସିଗାରେଟ୍ ପିଇବାକୁ ଯିବେନି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଛୁଟି ମିଳିବ । ତେବେ କେମିତି ଲାଗିବ ଭାବନ୍ତୁ । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଖୁସି ଲାଗିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାପାନ ଯିବାକୁ ହେବ । କାରଣ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଜାପାନରେ ଅଛି । ଏହାର ନାଁ ହେଉଛି  Piala Inc ।

ନିକଟରେ Piala Inc ଏକ ନୂଆ ପଲିସି ନେଇ ଆସିଛି । ଏହି ପଲିସି ଅନୁସାରେ ସିଗାରେଟ୍ ପିଉନଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ୬ ଦିନର ଛୁଟି ଦିଆଯିବାର ନିୟମ ରହିଛି । କମ୍ପାନୀର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ କି ଲୋକମାନେ ବାରମ୍ବାର ସିଗାରେଟ୍ ପିଇବା ପାଇଁ ସିଟରୁ ଉଠି ବାହାରକୁ ଚାଲି ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହା ଫଳରେ କାମ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି ।

CNBC ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କମ୍ପାନୀର ଅଫିସ୍ ୨୯ ମହଲାରେ ରହିଛି । ଯାହାକୁ ବି ସିଗାରେଟ୍ ପିଇବାକୁ ପଡିଥାଏ ତାକୁ ବେସମେଣ୍ଟକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏହି ସିଗାରେଟ୍ ବ୍ରେକ୍ ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନିଟର ହୋଇଥାଏ ।

ଫଳରେ ଯେଉଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସିଗାରେଟ୍ ପିଅନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନେ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଦେଲେ । କମ୍ପାନୀର ସିଇଓ ଟକାଓ ଅସୁକା ସ୍ମୋକ୍ କରୁନଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୬ ଦିନ ଅତିରିକ୍ତ ଛୁଟି ଦିଆଯିବାନେଇ ଘୋଷଣା କଲେ । ଅସୁକା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଲେ ଯେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଏହି ନୂଆ ପଲିସି ପରେ ସ୍ମୋକିଂ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ସିଗାରେଟ୍ ପିଇବା ଛାଡିଦେବେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମଣିପୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଖେଳଣା ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଅପହରଣ, ଫୋନ କରି ମାଗିଲେ ୧୫ ଲକ୍ଷ

ଭାରତକୁ ଯୁଦ୍ଧର ଧମକ ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ

ରାହୁଲଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଶିବସେନାର ବିରୋଧ, ସାବରକରଙ୍କୁ ଭଗବାନ କହିଲେ ସଂଜୟ ରାଓ୍ୱତ

ଫାଶୀ ଦିଆଯିବାର ୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚି ରହିଥିଲା ଏହି କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ତା’ର କଳା କାରନାମା