PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ଯଦି କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର ନ ହୁଅନ୍ତି, ତାହେଲେ ହେବେ ଗିରଫ !

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦।୯: ଗୀତିକାର ଜାଭେଦ ଅଖତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାଓତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ମାନହାନି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କର ମୁସ୍କିଲ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜାଭେଦ ଅଖତର ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ଆଜି ମୁମ୍ବାଇର ଆନ୍ଧେରି କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ନ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇପାରେ।

ଗତ ଶୁଣାଣିରେ କଙ୍ଗନା କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇନଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତ ନ ହେବାର କାରଣ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ମହାନଗର ନିଗମର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ କୋର୍ଟ, ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଗୀତିକାର ଜାଭେଦ ଅଖତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ବଦନାମ ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ହାଜର ହେବାକୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ।

ଏହା ସହିତ କୋର୍ଟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣିରେ ହାଜର ନ ହୁଅନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇପାରିବ। ଅର୍ଥାତ୍ ଗୀତିକାର ଜାଭେଦ୍ ଅଖତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିବା କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶୁଣାଣିରେ କଙ୍ଗନା ନ ଆସିବା ପରେ କୋର୍ଟ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଯାହା ଅଧୀନରେ ଯଦି ଆଜି କଙ୍ଗନା ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଶୁଣାଣିରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଓକିଲ ରିଜୱାନ ସିଦ୍ଦିକି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କରୋନା ଭାଇରସର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇନଥିଲେ। କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଥଲାଇଭି’ର ପ୍ରମୋସନ ହେତୁ ସେ ଗତ ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଓକିଲ ୭ଦିନ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ।