PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୟାଗଡ଼: ହଠାତ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୩ ବଖରା ଘର ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲା ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈ, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ ଟିମ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଗୁହାଳ ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଦଗ୍ଧ ହୋଇଗଲେ ୨ଟି ଗାଈ, ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ଲାଗିଥିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ବଲାଙ୍ଗିରେ ନାହିଁ ଭାରତ ବନ୍ଦ ପ୍ରଭାବ, ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ବେଳେ ଯାତାୟତ ସ୍ଵାଭାବିକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ଭାରତ ବନ୍ଦ, ରାଜଧାନୀକୁ ଜଗିଛନ୍ତି ୨୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୁଲିସ୍‌ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଭାରତ ବନ୍ଦ, ଜିଏସ୍‌ଟିର ବିଭିନ୍ନ ସଂଶୋଧିତ ନିୟମକୁ ବିରୋଧ କରି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରିବେ ୪୦,୦୦୦ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ
  • ||

କେବଳ ୧ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ସେୟାର !

source:www.punjabkesari.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: କରଜରେ ବୁଡିଥିବା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସେୟାର୍ କେବଳ ୧ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ କରଜ ଦେଇଥିବା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ନେତୃତ୍ୱରେ ଥିବା ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ସମୁହ, କମ୍ପାନୀର ୫୦.୧ ପ୍ରତିଶତ ସେୟାରକୁ ୧ ଟଙ୍କାରେ ନେବା ପାଇଁ କହିଛି । ୨୧ ଫେବୃୟାରୀରେ କମ୍ପାନୀର ଭାଗ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ହେବ ।

ପ୍ରାୟ ଏକ ଦଶକରୁ ଦେଶର ଟପ୍ ୩ ଏୟାରଲାଇନ୍ସରେ ରହିଆସିଥିବା ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ ଟ୍ରାଭେଟ୍ ଏଜେଣ୍ଟ ନରେଶ ଗୋୟଲ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ୧୯୯୦ ଦଶକରେ ଆଭିଏସନ୍ ସେକ୍ଟରରେ ସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଏକାଧିକାରକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲା । ତେବେ ଏହାର ୨୪ ପ୍ରତିଶତ ଭାଗୀଦାରୀ ଅବୁ ଧାବୀର ଏତିହାଦ ଏୟାରୱେଜର ଅଟେ ।

source:hindi.firstpost.com

କେମିତି ଫସିଲା ଏୟାରୱେଜ୍
ଇଣ୍ଡିଗୋ, ସ୍ପାଇସଜେଟ୍, ଗୋ ଏୟାର ଭଳି ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଆସିବା ପରେ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ଡିମାଣ୍ଡ କମିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଜେଟ୍ ନିଜ ଭଡା କମାଇବାକୁ ଲାଗିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ତାକୁ ପ୍ରଚୁର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଲା । କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାଲାରୀ ଦେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିମାଣରେ ରାଶି ନଥିଲା ତେଣୁ ଅନେକ ଉଡାଣ ରଦ୍ଦ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏମିତି ଅନେକ କାରଣରୁ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜ୍ ଉଡିବ କଣ ଧିରେଧିରେ କରଜରେ ଧସିବାକୁ ଲାଗିଲା ।  

ଏବେ ଉଡାଣ ଭରିବା ପାଇଁ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ ପ୍ରାୟ ୮୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ଯକତା ରହିଛି । ଏତେ ରକମ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀକୁ ନିଜର ଅନେକ ଆସେଟ୍ ବିକିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଡିଲକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଯିବ ତେବେ ବ୍ଯାଙ୍କର କରଜ ସେୟାରରେ ବଦଳିଯିବ ଯାହା ଫଳରେ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜ ଉପରେ କରଜ କେବଳ ଏକ ଟଙ୍କା ରହିଯିବ ।  


ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର