PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

କେବଳ ୧ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ସେୟାର !

source:www.punjabkesari.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: କରଜରେ ବୁଡିଥିବା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସେୟାର୍ କେବଳ ୧ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ କରଜ ଦେଇଥିବା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ନେତୃତ୍ୱରେ ଥିବା ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ସମୁହ, କମ୍ପାନୀର ୫୦.୧ ପ୍ରତିଶତ ସେୟାରକୁ ୧ ଟଙ୍କାରେ ନେବା ପାଇଁ କହିଛି । ୨୧ ଫେବୃୟାରୀରେ କମ୍ପାନୀର ଭାଗ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ହେବ ।

ପ୍ରାୟ ଏକ ଦଶକରୁ ଦେଶର ଟପ୍ ୩ ଏୟାରଲାଇନ୍ସରେ ରହିଆସିଥିବା ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ ଟ୍ରାଭେଟ୍ ଏଜେଣ୍ଟ ନରେଶ ଗୋୟଲ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ୧୯୯୦ ଦଶକରେ ଆଭିଏସନ୍ ସେକ୍ଟରରେ ସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଏକାଧିକାରକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲା । ତେବେ ଏହାର ୨୪ ପ୍ରତିଶତ ଭାଗୀଦାରୀ ଅବୁ ଧାବୀର ଏତିହାଦ ଏୟାରୱେଜର ଅଟେ ।

source:hindi.firstpost.com

କେମିତି ଫସିଲା ଏୟାରୱେଜ୍
ଇଣ୍ଡିଗୋ, ସ୍ପାଇସଜେଟ୍, ଗୋ ଏୟାର ଭଳି ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଆସିବା ପରେ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜର ଡିମାଣ୍ଡ କମିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଜେଟ୍ ନିଜ ଭଡା କମାଇବାକୁ ଲାଗିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ତାକୁ ପ୍ରଚୁର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଲା । କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାଲାରୀ ଦେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିମାଣରେ ରାଶି ନଥିଲା ତେଣୁ ଅନେକ ଉଡାଣ ରଦ୍ଦ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏମିତି ଅନେକ କାରଣରୁ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜ୍ ଉଡିବ କଣ ଧିରେଧିରେ କରଜରେ ଧସିବାକୁ ଲାଗିଲା ।  

ଏବେ ଉଡାଣ ଭରିବା ପାଇଁ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜକୁ ପ୍ରାୟ ୮୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ଯକତା ରହିଛି । ଏତେ ରକମ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀକୁ ନିଜର ଅନେକ ଆସେଟ୍ ବିକିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଡିଲକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଯିବ ତେବେ ବ୍ଯାଙ୍କର କରଜ ସେୟାରରେ ବଦଳିଯିବ ଯାହା ଫଳରେ ଜେଟ୍ ଏୟାରୱେଜ ଉପରେ କରଜ କେବଳ ଏକ ଟଙ୍କା ରହିଯିବ ।