PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ଜେଟ୍‌ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଶୋଚନୀୟ, ଘର ଚଳାଇବାକୁ ବନ୍ଧା ରଖୁଛନ୍ତି ଗହଣା

source:www.punjabkesari.in

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩ା୩(ଏଜେନ୍ସି):ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିବା ଜେଟ୍‌ ଏୟାର୍‌ୱେଜ୍‌ ଏହାର ପାଇଲଟ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦେଇପାରୁନାହିଁ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଙ୍କଟଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି ଜେଟ୍‌ କର୍ମଚାରୀ । ଏପରିକି ଘର ଚଳାଇବାକୁ ଗହଣା ବନ୍ଧା ପକାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଏମାନେ । ପାଇଲଟ୍‌ମାନଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଗତ ୩ ମାସ ହେଲା ଏମାନେ ଦରମା ପାଇନାହାନ୍ତି । ଘର ଚଳାଇବା ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେଉଛି । ଗହଣା ବନ୍ଧା ପକାଇ ଏମାନେ ଋଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ କାର ଏବଂ ଘର ଋଣ ଇଏମ୍‌ଆଇ ଶୁଝିବା କଷ୍ଟକର ପାଲଟିଛି । ଜେଟ୍‌ ଏୟାର୍‌ୱେଜ୍‌ର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବଂ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀରୁ ଦରମା ମିଳି ନ ଥିବା ଏମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ପାଇଲଟ୍‌ମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମ୍ଭମାନଙ୍କ ନିଜ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ଦାୟିତ୍ୱମାନ ରହିଛି । ଜେଟ୍‌ ଏୟାର୍‌ୱେଜ୍‌ ଅଚାନକ ଠପ ହୋଇଯିବା ନେଇ ଆମେ ଆଶଙ୍କା କରୁଛୁ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଦରମା ନ ମିଳିଲେ ବିମାନ ଉଡାଣ ବନ୍ଦ କରିଦେବୁ ବୋଲି ଏମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ସହ-କମାଣ୍ଡର ର‌୍ୟାଙ୍କର ଜଣେ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏପ୍ରିଲରେ ତାଙ୍କୁ ପିଲାର ସ୍କୁଲ ଫି’ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗହଣା ଏବଂ ଗାଡ଼ି ବନ୍ଧା ନ ରଖିଲେ ପିଲାର ସ୍କୁଲ ଫି’ ଦାଖଲ କରିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ପାଇଲଟ୍‌ଜଣକ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନିରେ ସେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଶିଳ୍ପର ଅବସ୍ଥାକୁ ଦେଖିଲେ ସୁରକ୍ଷିତ ଚାକିରିଟିଏ ପାଇବାକୁ ସମୟ ଲାଗିପାରେ । ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ କ’ଣ କରିବେ ବୁଦ୍ଧି ବାଟ ଦେଖାଯାଉନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମାମଲାରେ ନିଜେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ ପ୍ରଭୁ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ପାଇଲଟ୍‌ ସଂଘ ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ ଆଭିଏଟର୍ସ ଗିଲ୍‌ଡ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ପାଇଲଟ୍‌ମାନେ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନିକଟକୁ ଏ ନେଇ ଚିଠି ପଠାଇସାରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଜେଟ୍‌ ଏୟାର୍‌ୱେଜ୍‌ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୯୦୦ ପାଇଲଟ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ, ଜେଟ୍‌ର ୨୬୦ ଜଣ ପାଇଲଟ୍‌ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୫୦ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ କମାଣ୍ଡର ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର