ଜୁଏଲର୍ସ ମାଲିକଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌: ୩୦ ଲକ୍ଷର ସୁନା ଗହଣା ନେଇଗଲେ…

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଜୁଏଲର୍ସରେ ତାଲା ପକାଇ ଘରକୁ ବାହାରିଥିଲେ । ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ୍‌ ଦୋକାନ ବାରଣ୍ଡାରେ ଥୋଇଥିଲେ । ଆଉ ସାମାନ୍ୟ ଅସାବଧାନତାରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷର ସୁନା ଗହଣା ଲୁଟେରା ନେଇଗଲେ । ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି ନୂଆପଲ୍ଲୀର ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁ (ଆଇଡି) ମାର୍କେଟରେ ଥିବା ଏକ ଜୁଏଲର୍ସ ଦୋକାନ ସାମ୍ନାରେ । ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ସୁବୁଦ୍ଧି । ଏନେଇ ସେ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷ୍ମୀଧରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ତାଙ୍କର ଆଇଡି ମାର୍କେଟରେ ରହିଛି ମା’ ଗୌରୀ ଜୁଏଲର୍ସ ନାଁରେ ଏକ ସୁନା ଦୋକାନ । ଗୁରୁବାର ରାତି ସାଢ଼େ ୧୦ଟା ବେଳେ ସେ ଦୋକାନ ତାଲା ପକାଉଥିଲେ । ପାଖରେ ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ସେ ଦୋକାନରୁ ଘରକୁ ନେବା ପାଇଁ ଗହଣାକୁ ଏକ ବ୍ୟାଗରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଉକ୍ତ ବ୍ୟାଗ୍‌କୁ ଦୋକାନ ବାରଣ୍ଡାରେ ରଖିଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଉଭୟ ଦୋକାନର ସଟର ପକାଉଥିଲେ ।

କିଛି ଦୂରରେ ଥିବା ଲୁଟେରା ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ଲୁଟେରାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ବାଇକ୍‌କୁ ଷ୍ଟାର୍ଟରେ ରଖି ଆଇଡି ମାର୍କେଟ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଜଣକ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆସି ଦୋକାନ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଲକ୍ଷ୍ମୀଧରଙ୍କ ଅସାବଧାନତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟେରା ଜଣକ ଗହଣା ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗଟିକୁ ନେଇ ପଳାଇଥିଲା । ରାସ୍ତାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଲୁଟେରା ପଛରେ ବସି ଉଭୟ ପଳାଇଥେିଲ । ଲୁଟ୍‌ ହେବାର ୨ ମନିଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କିଛି ଜାଣି ପାରିନଥିଲେ । ସଟର ପକାଇବା ପରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଖୋଜି ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବ୍ୟାଗ ପାଇନଥେିଲ । ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଆଖପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିଥିଲେ ।

ପରେ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଦୋକାନର ସିସିଟିଭି ଯାଞ୍ଚ କରିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଉକ୍ତ ବ୍ୟାଗ ନେଇ ପଳାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ସୁନା ଥିବା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜାଣି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ସିସିଟିଭି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା । ଲୁଟ୍‌ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୃଶ୍ୟ ଦୋକାନ ସାମନାରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିିରେ କଏଦ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଲକ୍ଷ୍ମୀଧରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ପାଖାପାଖି ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଥିଲା । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗତ ମାସେ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଟେରାମାନେ ରାଜଧାନୀରେ ଆତଙ୍କରାଜ ଚଳାଇଆସୁଛନ୍ତି । ପ୍ରାତଃଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଘରେ ପଶି ମଧ୍ୟ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରିଚାଲିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଟେର୍‌ ପାଇପାରିନାହିଁ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ, ୩୦ ହଜାର ସ୍ଥାନରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ – ବୁଧବାରଠାରୁ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଏସ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲମାନଙ୍କରେ ଦିଆଯିବ କରୋନା ଟିକା

ମନାଲୀ ରାସ୍ତାରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ହେଲେ ଅର୍ଜୁନ କାପୁର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଢେର ବଡ ମଲାଇକା ଆରୋରା

ଜାଆଁଳା ଶିଶୁଙ୍କ ଛାତି ଓ ପେଟ ଯୋଡି ହୋଇ ରହିଥିଲା,୮ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ୍ ପରେ କରାଗଲା ଅଲଗା

ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କ ଦାବି: ଟିଏମସିର ୬୨ ବିଧାୟକ ଆମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଭାଙ୍ଗିଯିବ ମମତା ସରକାର

‘କୋଭିସିଲ୍ଡ’ର ପାର୍ଶ୍ଵ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ସେରମ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ର ଖଣ୍ଡନ, ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାନହାନୀ ଧମକ