PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

୨୦୨୧ କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର; ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟର ହେଲେ ବାବର ଆଜମ୍, ହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ୍‌ ବେଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି

pic- internet

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪/୦୧: ୨୦୨୧ରେ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ  ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟର ହୋଇଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମ୍। ସୋମବାର ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ (ICC) ଦିନିକିଆର କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ଓ ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟର କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଆଇସିସି ଦ୍ବାରା ବାବର ଆଜମ୍‌ଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆଇସିସିର ଏହି କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ଆୱାର୍ଡରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ଚମକିଛନ୍ତି। ୪ ଟି ଆୱାର୍ଡ  ମଧ୍ୟରୁ ତିନି ଜଣ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ଆୱାର୍ଡ ୨୦୨୧ର ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ସେହିଭଳି ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌‌ଦି ଇୟର ୨୦୨୧ରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ୍ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ହୋଇଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନୀ ଦ୍ରୁତ ବଲର୍ ସାହିନ ଅଫରିଦି ମଧ୍ୟ ଏହି ଆୱାର୍ଡ ପାଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟର ଅଫ ଦି ଇୟର ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଓପନର ମୋହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ହୋଇଥିଲେ। ଆଇସିସି ଏମର୍ଜିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ହୋଇଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟର ଜାନେମନ୍‌ ମଲାନ୍‌ । ଆଇସିସି ମେନ୍ସ କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ଓମାନ୍‌ର ଜିସାନ୍‌ ମକ୍‌ସୁଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ଇଂଲଣ୍ଡର ଟାମି ବେମୋଣ୍ଟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ମହିଳା କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ପାକିସ୍ତାନ ମହିଳା ଟିମ୍‌ର ଫାତିମା ସିନା ଆଇସିସି ଏମର୍ଜିଙ୍ଗ୍‌ ଓ୍ବମେନ୍ସ କ୍ରିକେଟର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଇଣ୍ଟରନାସନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ ଦ୍ବାରା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଭିଜ୍ଞ ଅମ୍ପାୟାର ମରାଇସ୍ ଏରସମସ୍‌ଙ୍କୁ ‘ଅମ୍ପାୟାର ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି ।