PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କଲେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର, ୨୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରତାପ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଛି । ରାତିରେ ନିଛାଟିଆ ରାସ୍ତାଦେଖି ନିଶାସକ୍ତ ଯୁବକମାନେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତାପ ବ୍ୟାଗ୍‌ ନଦେବାରୁ ଅପରେସନ ବ୍ଲେଡ଼ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାଧିନ ମେହେର, ତପନ ନାଏକ ଏବଂ ତୁଫାନ ନାଗ ସେଠାରେ ଉପଦ୍ରବ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ୱାଧୀନ ତେଲିଗୋଠପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଏକ କିରାନା ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ମାଗଣା ପୁଡ଼ିଆ ଓ ସିଗାରେଟ ମାଗିଥିଲା । ଦୋକାନୀ ମନା କରିବାରୁ ତାଙ୍କ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ପରେ ସେଠାରୁ ଯାଇ ପଣ୍ୟାଗାର ନିକଟରେ ଉପଦ୍ରବ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ତା ସହିତ ତପନ ଓ ତୁଫାନ ମଧ୍ୟ ମିଶିଥିଲେ । ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଉଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତାମିଲନାଡ଼ୁରୁ ଗତକାଲି ଫେରୁଥିବା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗରରାମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଦେଇଥିଲେ । କେତେକ ଯୁବକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ ଜିଆରପି ଥାନା ଏବଂ ପରେ ଭୀମ ଭୋଇ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ । ଖବରପାଇ ପିସିଆର ଷ୍ଟେସନ ପରସିରକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ମାତ୍ର ସେତେବେଳେକୁ ସେମାନେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଳେ । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରୁ ଚାଲିଆସି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପଣ୍ୟାଗାର ନିକଟରେ ଛକି ରହିଥିଲେ । ସେହିଠାରେ ହିଁ ପ୍ରତାପ ତାଙ୍କ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ।
ଆଜି ଭୋର୍‌ରୁ ପ୍ରତାପଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବାପରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଟାଉନ ଥାନା ପରିସରରେ ଜମା ହୋଇଥିଲେ । ସହରରେ ଚାଲିଥିବା ଅବାଧ ନିଶା କାରବାର ଏବଂ ତଦ୍‌ଜନିତ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯୋଗୁଁ ସହରବାସୀଙ୍କ ଧନ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ନିଶା କାରବାରର ମୂଳୋôପାଟନ ଦାବି କରି ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ସଭାପତି ହରିନାରାୟଣ ପୂଜାରୀ ଏବଂ ସମାଜସେବୀ ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦୀର୍ଘସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଏସପି ଟାଉନ ଥାନାକୁ ଆସି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିବା ପରେ ଅଟକ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ନିଶା କାରବାର ବିଷୟରେ ପୁଲିସର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁ ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଦାବି କରିବାରୁ ଏନେଇ ନିଜେ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇ ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କଲେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ
ଘଟଣାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ହେଉଛନ୍ତି ଶିରୀ (ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ବଗର୍ତ୍ତି) । ଶିରୀ ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର । ଗତକାଲି ରାତିରେ ନିଜ ଗାଡ଼ି ମାଲିକଙ୍କୁ ସେ ଷ୍ଟେସନରେ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କାଣ୍ଡ ଭିଆଇ ସାରିଥିଲେ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଶିରୀ ଯେଉଁ ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିଲେ ତାହାକୁ ଏମିତି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ।
‘ମୁଁ ମୋ ଗାଡ଼ି ମାଲିକଙ୍କୁ ଷ୍ଟେସନରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ ଫେରୁଥିଲି । ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନଗରଠାରେ ତାଙ୍କ ଘରେ କାର ରଖିଦେଇ ମୋ ଘରକୁ ମୁଁ ଚାଲିଚାଲି ଯିବାର ଥିଲା । ଷ୍ଟେସନ ରୋଡ଼ର ୱେର ହାଉସ ନିକଟରେ ମେନ୍‌ ରୋଡ଼ରୁ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନଗର ଭିତରକୁ ବାମମୋଡ଼ ନେଇ ପଶିଥିଲି । ଗାଡ଼ିର ହେଡ଼ ଲାଇଟ ପଡ଼ିବାରୁ ଦେଖିଲି, ୩ଜଣ ଯୁବକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାପି ଧରିଥିଲେ । ସାମ୍ନାରେ ଗାଡ଼ିଦେଖି ୨ଜଣ ଯୁବକ ଆଗକୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଲେ । ପରେ ଜଣେ ମୋ ଗାଡ଼ିରେ ହାବୁଡ଼େଇ ହୋଇ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଛପରେଲୀ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା । ମୁଁ କିଛି ବୁଝିନପାରି ପ୍ରଥମେ ଗାଡ଼ି ପଛକୁ ନେଇଥିଲି । ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦେଖିବା ବେଳକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମୁହଁମାଡ଼ି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲେ । ମୋତେ ସନ୍ଦେହ ହେଲା । ପୁଲିସ ପିସିଆରକୁ ଫୋନ କଲି । ପ୍ରାୟ ୧୨.୩୦ ସମୟରେ ପିସିଆର ପହଞ୍ଚି ଆହତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା । ମୋତେ ପଚାରାପଚରି କରିବାରୁ ମୁଁ ଯାହା ଦେଖିଥିଲି ପୁଲିସକୁ କହିଲି । ଫଳରେ ପୁଲିସ ନିକଟସ୍ଥ ଘରକୁ ଯାଇ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲା । କାହାକୁ ପାଇଲାନି । ପରେ ପୁଣି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଘରମାଲିକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପରେ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ଘର ଅଗଣାରେ ଏକ ଟିଣ ଚାଦରତଳେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ପୁଲିସ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ତାକୁ ଗିରଫକରି ପୁଲିସ ନେଇଥିଲା । ତେବେ ମୁଁ ଆଉ ଟିକିଏ ଆଗରୁ ଆସିଥିଲେ ହୁଏତ ଯୁବକଟିର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥାଆନ୍ତା’ ବୋଲି ଶିରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର