PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କଲେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର, ୨୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରତାପ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଛି । ରାତିରେ ନିଛାଟିଆ ରାସ୍ତାଦେଖି ନିଶାସକ୍ତ ଯୁବକମାନେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତାପ ବ୍ୟାଗ୍‌ ନଦେବାରୁ ଅପରେସନ ବ୍ଲେଡ଼ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାଧିନ ମେହେର, ତପନ ନାଏକ ଏବଂ ତୁଫାନ ନାଗ ସେଠାରେ ଉପଦ୍ରବ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ୱାଧୀନ ତେଲିଗୋଠପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଏକ କିରାନା ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ମାଗଣା ପୁଡ଼ିଆ ଓ ସିଗାରେଟ ମାଗିଥିଲା । ଦୋକାନୀ ମନା କରିବାରୁ ତାଙ୍କ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ପରେ ସେଠାରୁ ଯାଇ ପଣ୍ୟାଗାର ନିକଟରେ ଉପଦ୍ରବ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ତା ସହିତ ତପନ ଓ ତୁଫାନ ମଧ୍ୟ ମିଶିଥିଲେ । ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଉଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତାମିଲନାଡ଼ୁରୁ ଗତକାଲି ଫେରୁଥିବା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗରରାମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଦେଇଥିଲେ । କେତେକ ଯୁବକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ ଜିଆରପି ଥାନା ଏବଂ ପରେ ଭୀମ ଭୋଇ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ । ଖବରପାଇ ପିସିଆର ଷ୍ଟେସନ ପରସିରକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ମାତ୍ର ସେତେବେଳେକୁ ସେମାନେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଳେ । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରୁ ଚାଲିଆସି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପଣ୍ୟାଗାର ନିକଟରେ ଛକି ରହିଥିଲେ । ସେହିଠାରେ ହିଁ ପ୍ରତାପ ତାଙ୍କ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ।
ଆଜି ଭୋର୍‌ରୁ ପ୍ରତାପଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବାପରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଟାଉନ ଥାନା ପରିସରରେ ଜମା ହୋଇଥିଲେ । ସହରରେ ଚାଲିଥିବା ଅବାଧ ନିଶା କାରବାର ଏବଂ ତଦ୍‌ଜନିତ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯୋଗୁଁ ସହରବାସୀଙ୍କ ଧନ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ନିଶା କାରବାରର ମୂଳୋôପାଟନ ଦାବି କରି ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ସଭାପତି ହରିନାରାୟଣ ପୂଜାରୀ ଏବଂ ସମାଜସେବୀ ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦୀର୍ଘସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଏସପି ଟାଉନ ଥାନାକୁ ଆସି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିବା ପରେ ଅଟକ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ନିଶା କାରବାର ବିଷୟରେ ପୁଲିସର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁ ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଦାବି କରିବାରୁ ଏନେଇ ନିଜେ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇ ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କଲେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ
ଘଟଣାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ହେଉଛନ୍ତି ଶିରୀ (ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ବଗର୍ତ୍ତି) । ଶିରୀ ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର । ଗତକାଲି ରାତିରେ ନିଜ ଗାଡ଼ି ମାଲିକଙ୍କୁ ସେ ଷ୍ଟେସନରେ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କାଣ୍ଡ ଭିଆଇ ସାରିଥିଲେ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଶିରୀ ଯେଉଁ ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିଲେ ତାହାକୁ ଏମିତି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ।
‘ମୁଁ ମୋ ଗାଡ଼ି ମାଲିକଙ୍କୁ ଷ୍ଟେସନରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ ଫେରୁଥିଲି । ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନଗରଠାରେ ତାଙ୍କ ଘରେ କାର ରଖିଦେଇ ମୋ ଘରକୁ ମୁଁ ଚାଲିଚାଲି ଯିବାର ଥିଲା । ଷ୍ଟେସନ ରୋଡ଼ର ୱେର ହାଉସ ନିକଟରେ ମେନ୍‌ ରୋଡ଼ରୁ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନଗର ଭିତରକୁ ବାମମୋଡ଼ ନେଇ ପଶିଥିଲି । ଗାଡ଼ିର ହେଡ଼ ଲାଇଟ ପଡ଼ିବାରୁ ଦେଖିଲି, ୩ଜଣ ଯୁବକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାପି ଧରିଥିଲେ । ସାମ୍ନାରେ ଗାଡ଼ିଦେଖି ୨ଜଣ ଯୁବକ ଆଗକୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଲେ । ପରେ ଜଣେ ମୋ ଗାଡ଼ିରେ ହାବୁଡ଼େଇ ହୋଇ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଛପରେଲୀ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା । ମୁଁ କିଛି ବୁଝିନପାରି ପ୍ରଥମେ ଗାଡ଼ି ପଛକୁ ନେଇଥିଲି । ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦେଖିବା ବେଳକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମୁହଁମାଡ଼ି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲେ । ମୋତେ ସନ୍ଦେହ ହେଲା । ପୁଲିସ ପିସିଆରକୁ ଫୋନ କଲି । ପ୍ରାୟ ୧୨.୩୦ ସମୟରେ ପିସିଆର ପହଞ୍ଚି ଆହତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା । ମୋତେ ପଚାରାପଚରି କରିବାରୁ ମୁଁ ଯାହା ଦେଖିଥିଲି ପୁଲିସକୁ କହିଲି । ଫଳରେ ପୁଲିସ ନିକଟସ୍ଥ ଘରକୁ ଯାଇ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲା । କାହାକୁ ପାଇଲାନି । ପରେ ପୁଣି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଘରମାଲିକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପରେ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ଘର ଅଗଣାରେ ଏକ ଟିଣ ଚାଦରତଳେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ପୁଲିସ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ତାକୁ ଗିରଫକରି ପୁଲିସ ନେଇଥିଲା । ତେବେ ମୁଁ ଆଉ ଟିକିଏ ଆଗରୁ ଆସିଥିଲେ ହୁଏତ ଯୁବକଟିର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥାଆନ୍ତା’ ବୋଲି ଶିରୀ କହିଛନ୍ତି ।