PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ସଟଡାଉନରେ ଚାଲିଥିଲା କୁକୁଡ଼ା ଲଢେ଼ଇ ସାଙ୍ଗକୁ ଜୁଆଖେଳ,ଚଢ଼ଉ କଲା ପୋଲିସ: ୨୩ ବାଇକ୍,୫ ସାଇକେଲ ଜବତ

ଖୁଣ୍ଟା, ୦୯/୦୮ :ଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ଆଜି ଏକ ବେଆଇନ କୁକୁଡ଼ା ପଡା(କୁକୁଡ଼ା ଲଢେ଼ଇ) ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨୩ଟି ବାଇକ ଓ ୫ଟି ସାଇକେଲ ଜବତ କରିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁକୁଡ଼ା ପଡ଼ା ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋରନା ମହାମାରୀ ପରିପକ୍ଷୀରେ ଜନ ଗହଳି ହେବା ଭଳି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୋଠର ଭାବେ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଆହୁରି ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାରକୁ ସର୍ଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ମାତ୍ର ପ୍ରଶାସନର ଆଡ଼ୁଆଳରେ ସଟ୍ ଡାଉନ୍ କୁ ଉଲଂଘନ କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବେଆଇନ ଭାବେ କୁକୁଡ଼ା ପଡା ଓ ଜୁଆ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ତେବେ ଆଜି କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ଥାନା ଅଧିନ ବାସିପିଠା ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ଖେଜୁରଡିହା ଗ୍ରାମର ଅରିକୂଳ ନଦୀ ପାର୍ଶ୍ବରେ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନରେ ହେଉଥିବା କୁକୁଡ଼ା ପଡ଼ା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଦେଖି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ । ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରୁ ପୋଲିସ ବାଇକ ଓ ସାଇକେଲ ଗୁଡିକୁ ଜବତ କରି ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା କୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ ।ଏବଂ ୪୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକଙ୍କର ସମାଗମ ଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।

ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ କୁକୁଡା ପଡା ସାଙ୍ଗ କୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଜୁଆ ଖେଳ ହେଉଥିବା ହେତୁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ଜୁଆଳି ଜୁଆ ଖେଳ ପାଇଁ ଛୁଟି ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ଯା ରେ ସମାଗମ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଡମ୍ବନାର ବିଷୟ ଡୁକୁରା ପୋଲିସ ବିଟ୍ ଠାରୁ ମାତ୍ର ପ୍ରାୟ ୩ କି.ମି ଦୂରତା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କେମିତି ଜାଣି ପାରୁନଥିଲା ତାହା ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୁଷ୍ଟି କରିଛି।