PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ‘କାଇଜାଲା’ ଆପ୍‌ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଗୁଣାତ୍ମକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ‘କାଇଜାଲା’ ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହେବେ । ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ କୁମାର ଯାଦବ ଆଜି ସିକନ୍ଦରାବାଦଠାରେ ଏହି ଆପ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ରେଳବାଇର କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ରେଳବାଇର ୧୩୩ଟି ଓ ରେଳବାଇ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ୧୨୫ଟି ବେସରକାରୀ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରମାନଙ୍କରେ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏହି ଆପ୍‌ ଦ୍ୱାରା ମିଳିପାରିବ । ଏହି ଆପ୍‌ କେତେକ ଡାକ୍ତର ମଣ୍ଡଳୀ, ପାରାମେଡିକାଲ ଷ୍ଟାଫ୍‌ ଓ ନର୍ସମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ ।

ଏହି ସୁବିଧା ପାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍‌ରେ ‘କାଇଜାଲା’ ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ କରିବାକୁ ହେବ । ଫଳରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର, ଡାକ୍ତର, ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକୁ ସହଜରେ ପାଇ ପାରିବେ । କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ଆପଏଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ନେଇ ପାରିବା ସହିତ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ସିଧାସଳଖ କାଇଜାଲା ମି ଚାର୍ଟ ରିପୋର୍ଟର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ସର୍ଟ ନେଇ ପାରିବେ । କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ଘୋଷଣା ପାଇପାରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଦେଇ ପାରିବେ । ଯାହାଫଳରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି ଆସିପାରିବ ।

ଏହି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ଦ୍ୱାରା କର୍ମଚାରୀମାନେ ସଫଳତାର ବାର୍ତ୍ତା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବୁଲେଟିନ୍‌, ସୂଚନା, ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା, ଫାଷ୍ଟଏଡ, ଟିକାକରଣ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ । ଏହା ଏକ ସରଳୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯେଉଁଥିରେ ରେଳବାଇ ତାହାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେବା ଗୋଟିଏ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଯୋଗାଇ ଦେବ । ଏ ବାବଦରେ ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ କୁମାର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ବିଶ୍ୱରେ ଏକ ବୃହତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା । କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ବୃହତ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ଏହାର ସମୃଦ୍ଧିକୁ ଅନୁଭବ କରାଇବା ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି । ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ରେଳବାଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ ଗୁଣବତ୍ତାସମ୍ପନ୍ନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ ରେଳବାଇର ଏହା ଏକ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା । ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏହି ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ବିଦ୍ୟାଭୂଷଣଙ୍କ ସହିତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର