PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ବାପାର ଅପରାଧ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିଲା ପୁଅ, ନାବାଳକଙ୍କ ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ୯ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ହଷ୍ଟେଲ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛୁରାମାଡ, ଜଣେ ଗୁରୁତର, ପୁଲିସ କବ୍ଜାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଛତ୍ରପୁର : ଆର୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ସୈତାନ ସାଜିଲା ସ୍ୱାମୀ, କିରୋସିନ ଢାଳି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ପଦ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ସହକାରୀ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସକ, ଏକକାଳୀନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଦିନିକିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ 5Tସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • Tokyo Olympics: ଜାଭେଲିନ୍‌ରେ ନୀରଜଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୮୬.୬୫ ମି. ଥ୍ରୋ କରି ଫାଇନାଲରେ କଲେ ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର, ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମରୁ ଛଡାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୧୫ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ‘ପିଏମ୍‌ ଆବାସ’ରେ ପୁଳାପୁଳା ଦୁର୍ନୀତି, ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର-ଓଡ଼ିଶାରେ ୮୫% ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ
  • ||
  • ରାମପୁର : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଳା ଅନ୍ତର୍ଗମ ମ.ରାମପୁର ଥାନା ପାଜିବାହାଲି ଛକ ନିକଟରୁ ନିଖୋଜ ୨ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ର, ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳୁପାତ୍ର ସାହିରେ ବେଆଇନ୍ ଗୁଟଖା ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଲେ କୈଳାଶ, ଏଟିଏମରେ ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ଆତ୍ମସାତ୍‌ ନକରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣାଇଲେ

ଭୁବନେଶ୍ବର,୨୪/ ୧୦: ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ବି ବଞ୍ଚିଛି ମଣିଷ ପଣିଆ। ଯେଉଁଠି ସାମାନ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ମର୍ଡର, ଚୋରି, ତସ୍କରୀ ଭଳି ଖବର ନିତି ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ସେହି ସମୟରେ ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି କୈଳାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରଥ। ଯଦି ସେ ପାରିଥାଆନ୍ତେ ଟଙ୍କା ନିଜ ପକେଟରେ ପୁରାଇ ପଳାଇ ପାରିଥାଆନ୍ତେ। ହେଲେ ଏହାକୁ ପଛରେ ପକାଇ ମହାନ୍‌ କାମ କରିଛନ୍ତି ସେ। ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ସାହାଯ୍ୟରେ ପାଇଥିବା ଟଙ୍କା କାହାର ବୋଲି ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ଶନିବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ୟୁନିଟ୍-୪ ହାଟ ନିକଟରେ ଥିବା ଏସବିଆଇ ଏଟିଏମରେ କେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପରେ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏଟିଏମ ମେସିନରେ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ତାପରେ ସେହି ଏଟିଏମକୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ କୈଳାଶ ରଥ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ଏଟିଏମ ଭିତରେ ୫ଜହାର ଟଙ୍କାକୁ ଦେଖିଥିଲେ କୈଳାଶ । ତେବେ ସେ ଏହି ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଲୋଭ ନକରି କାହାର ଟଙ୍କା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏଟିଏମ ନିକଟରେ କାହାରିକୁ ପାଇ ନଥିଲେ । ଫଳରେ ଟଙ୍କା କାହାର ସେ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ । ତେବେ ଏଟିଏମ ମେସିନରୁ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ସେ ଫେରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଲୋଡିଛନ୍ତି।

ସେ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟରେ ନିଜ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ୯୯୩୭୦୭୧୧୦୯ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ସିଧାସଳଖ ତାଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରମାଣ ଦେଇ ଯାହାର ଟଙ୍କା ସେ ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର